Płyta / Procek / RAM

witam…

Planuje kupić nową płytę główną, procesor i RAM.

aktualnie posiadam płyte: MS8137C(+)

planuje zmienić ją na: http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=6510&idk=38

Płyte musze kupić na AGP gdyż posiadam GF6600 z wejściem na AGP więc PCI-E odpada.

posiadam Athlon 2200+ / planuje zakupić:

procesor: http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=7874&idk=39

RAM - posiadam 2x 256mb DDR 333mhz i 400mhz / planuje kupić: http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=8&idk=37

I parę pytań:

Aktualnie posiadam Athlona 2200+ czy jeśli zmienie go na tego Semprona 3100+ zauważe sporą różnicę w wydajności? Gdyż z tego co wiem to taktowanie ma takie same jak mój stary Athlon czyli 1800mhz, tyle że niby 3100+ działa tak jakby miał te 3100mhz (odpowiednik Pentiuma).

Czy Athlon 64 jest dużo wydajniejszy od Semprona, bardziej opłaca się Sempron?

Co do pamięci jeśli zakupie 512 RAM 400mhz kingstona to czy bez problemów mogę połączyć tę kość z moją starą pamięcią (bezfirmową) 2x 256mb 333mhz i 400mhz jak wspomniałem wyżej, aby osiągnąć 1024 Ram?

Czyli jeśli wszystko wymienię będe posiadać konfigurację:

Karta: GF6600 128/128 Gainward AGP x8

Procesor: Sempron 754 3100+ 64bit BOX

Pamięć 1GB - 512RAM 400mhz (kingston) / 256RAM 400mhz / 256RAM 333mhz

Płyta główna: ASUS \ Socket 754 - P.K8 754 AS K8V-X SE K8T800 L

Może najpierw powiedz ile masz pieniędzy na te modyfikacje?

ok tysiąca złoty, ale im taniej tym lepiej i jak najwydajniej :slight_smile:

Wydajniejszy jest Athlon, weź Semprona 300+, albo nawet 2800+. Kręci się niesamowicie i osiągniesz na nim sporo wydajniejszego pcorcka :slight_smile:

Możesz, ale wydajność spadnie :frowning: i wsyztskie pamięci będą pracować jako 333. Pozatym nie wiem jak na tej płycie obsługiwane są 4 obsadzone banki pamięci. Na niektóych nie działa. :frowning:

Odaj ile masz aksy jak napisał Tommekx

na pewno różnice zauważysz, ale obecnie mało kto kupuje procesor pod socket 754, gdyż jest już troche przestarzały

Na pewno jest wydajniejszy, chociaż sempron nie jest taki zły.

Niekiedy się zdarza, że niektóre pamięci nie mogą się ze sobą zgrać, więc nie odpowiem ci na to pytanie.

hmmm dzieki za podpowiedzi no więc zastanowiłem się jeszcze nad tym jeśli moglibyście jeszcze zerknąć.

Płyta:

http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=7886&idk=38

Proc:

http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=6488&idk=39

RAM:

http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=7228&idk=37

aa jeszcze jedno mam zasilacz POWERTEC 350w czy powinien utrzymać taki sprzęt ? czy mogą być problemy? i trzeba będzie dokupić zasilacz 400 ? szkoda mi troche na 400 wydawać gdyż firmowe kosztują gdzieś ponad 200 złoty ale jeśli będzie trzeba to trudno :confused:

:x

Niestabilny troche.

LEpij wymienić później cały nowy sprzęt?

A Fortron z Allegro za ok. 90 zł by Cię zainteresował? BDB i cichy zasilacza!. Sam taki mam, i polecam!

Złączono Posta : 03.07.2006 (Pon) 15:54

A co do tego zestawu. Lepiej kup pamięci w dualu (2x512) wtedy ten procek pokaże co potrafi :twisted:

ok kupiłem dzisiaj nowy sprzęt:

proc: Amd athlon 64 3000+ box

płyta: Gigabyte GA-K8NSC-939 K8 Triton nforce3

Ram: 1gb dual (512x512 400mhz) kingston

I teraz pytanko co do montowania procesora… chce sie upewnic czy posiada on juz zaaplikowana paste termoprzewodzaca i czy wystarczy juz tylko podlaczyc proca do tej plyty i nalozyc radiator+wentylator.

Z tego co czytalem na stronie oficjalnej i w instrukcji wychodzi na to ze procek juz te paste ma nalozona i ze ponownie ja sie tylko nakłada jesli kiedys rozmontuje się rad/went.

Wiem ze moge kogos doprowadzic do smiechu takimi pytaniami ale prosze o pomoc / dodam ze proc jest kupiony ze sklepu nie z allegro itp.

Zestawy BOX mają wszystko co trzeba. Będziesz miał procesor, radiator i paste termoprzewodzącą.

ok czyli Ja juz pasty zadnej nie musze nakladac tak? tylko rozpakowac proca i podlaczyc? bo zadnej tubki z pasta itp w pudelku nie dostalem :slight_smile:

heh ostroznosci nigdy za wiele…

aaa i jeszcze jedno czy po tych zmianach mam namysli podlaczenie plyty proca i ramu jest zalecany format dysku czy nie trzeba tego robic?

Pasta do posmarowania powinna być w pudełku :smiley:

heh no nic zadnej pasty nie dostałem… tak wiec pojade jutro z kompem do nich niech mi to montują :slight_smile: odpowiedzialność spadnie na nich… wole nie ryzykować spaleniem proca, bo oczywiście wszystko było by na mnie że po co sam podłączałem…

A nie masz pasty na radiatorze? Bo niekiedy na wersji pudełkowej pasta jest po prostu już nałożona(bardziej to przypomina klej niż paste, bo jest twardsza)

ciezko mi powiedziec zreszta zapakowalem juz wszystko spowrotem do pudel i niech sie oni jutro martwia… aha i chyba oddam im tego 3000+ i doplace do proca 3200+ bo widzialem ze roznica jest tylko 40 zloty a kreci sie na 2ghz ten 3200+ no i wyczytalem ze 3200+ ma lepszy dzielnik no i dodatkowo jeszcze jeden stopień w C’n’Q czy cos takiego :stuck_out_tongue:

Fasberg co Ty za głupoty gadasz?

Standardwoe takltowanie 3200 jest 2GHz, a kręci się slabiej.

Dzielnik to jest od pamięci… a w procku jest mnożnik. @ 3200+ jest to 10. Podczas O/C i tak lepiej mieć 300+ bo z mnożnika zjedziesz… 3000+ lepiej się kręci.

Co do pasty… na radiatorze powinien byc taki plaster… to on przewodzi temp.

hmmmm rzeczywiscie na dole jest czarny plaster wielkosci procka… wiec pod tym plastrem jest pasta? bo juz sie gubie :stuck_out_tongue:

heh dzieki za podpowiedz zeby zostac przy 3000+… widac przegladalem jakies amatorskie forum gdzie opinie byly bardziej pozytywne dla 3200+

co do podkrecania 3000+ duzo da sie wykrecic na podstawowej wersji BOX ?

To przykładasz do procka :slight_smile:

:slight_smile:

Dziś dostałęm do testów płytke (ASUS A8N-E) I swojego 3000+ na napięci vCore na BOXowym coolerze wykręciłem na 9*330. Poczym winda wstała… i BSOD. Normalna praca już na 270~280. Na 9*300 przeleciał nawet SPI 8MB ale zgrzał się za mocno. :frowning: i przy drugim już się wyłożył :evil:

A yeraz wracam do szarej rzeczywistości. Wracam do mojego Gigabyte :evil: i 240*9 :frowning: