Płyta włącza się, wyłącza, nie ma obrazu i dźwięku

Cześć kupiłem płytę główną asus h110m-k d3 i procesor intel i5 6500 3.2 soket 1151,
Problem polegana tym że podłączyłem wszystkie podzespoły, i włączam komputer nagle widzę że wentylatot się kręci i podświetlana się płyta
Monitor jest podłączony prawidłowo do płyty głównej VGA i monitor włączony nagle się wyłącza po paru sekundach i włącza ponownie obrazu niema ani dzwięku speaker był włożony prawidłowo podzespoły są właściwe i sprawne, po odłączeniu komputera samego z zasilaczem, potem zrobiłem sposób prosty wyjąłem ram tylko zostawiłem podpięty procesor z wiatrakiem i I zasilaniem i to samo wyjąłem procesor okazało się że były wygięte nóżki kolega informatyk wyprostował idealnie ale po włożeniu nadl to samo ani nawet procesor nie był ciepły , pytanie czy może być to wina procesora czy mogło uszkodzić go w tedy kiedy nóżki były wygięte i może teraz nie działać, proszę o prawidłową odpowiedź co muszę zrobić waszym znaczeniu ?

W komputerze nie ma karty graficznej? Odepnij wszystko co zbędne, napędy i dyski, zostaw 1 kość RAM, usuń wszystko ze złącz PCI oraz PCIe. Wtedy spróbuj.

Pobrałeś sterowniki płyty?

Mogło dość do zwarcia i kupiłeś niesprawną płytę oraz procesor, a więc gwarancja/zwrot.

Oczywiscie jest to ryzyko które podjąłeś kupując sprzęt bez gwarancji, nawet rozruchowej. Dlatego sugeruję zrobić podmiankę płyty/procka i sprawdzić. Natomiast w przypadku braku mozliwości, to najlepiej wyrzucić do ekoportu ( w żadnym wypadku nie inwestowac w kolejne „nie wiem czy działa z Allego”) i kupić normalny sprzet w sklepie. Obecnie I3 Twoją i5 zjadaja na śniadanie. :wink: Natomiast jeżeli sprzedajacy napisał 100% działa, a nie stan nieznany, to możesz o wprowadzenie w błąd ciagąc go.

Ogolnie temat uszkodzonego sprzętu powinieneś zamknąć i pozbyć się.