Płyta z filmem przestała działać

Hej,

miałem płytę z filmem i od początku zakupu były z nią problemy a teraz przy próbie ponownego obejrzenia filmu odmówiła posłuszeństwa, nie można też zrobić kopii. Czy mam możliwość wymiany filmu czy pozostaje mi zakup nowego?

Przyślą ci nową po odesłaniu oryginału wraz z paragonem z zakupu.

Jeśli nie minęły 2 lata (a najlepiej 6 miesięcy) od zakupu, możesz reklamować niezgodność z umową.

Spróbuj ją odtworzyć na innym odtwarzaczu albo na komputerze. Jeśli na jednym komputerze nie zadziała, to spróbuj na innym (jak masz taką możliwość). Jak tam zadziała, to po prostu ją przegraj.

Ludzie mają różne hobby - jeden zbiera paragony, inny piraty ale ja nie należę ani do jednych ani do drugich. Btw komu odesłać ? Empikowi? Oni wymieniają od ręki gdy się pójdzie z paragonem ponieważ mają brzydki zwyczaj wypożyczania filmów do domu (jest to jeden z bonusów, drugi to zniżka na zakupy w empiku) i zdają sobie sprawę że teoretycznie nowy film może być już mocno używany.

Płyta ma rok. Zobaczę na komputerze w pracy.

Cały czas piszecie o reklamowaniu w Empiku a nie mogę odesłać bez paragonu do producenta? Chyba będzie potrafił rozpoznać że to jego film?

Jeśli minęło 6 miesięcy, to będzie ciężko. Bo przez pierwsze sześć miesięcy domniema się że niezgodność z umową istniała w chwili wydania towaru, czyli że ty płyty nie popsułeś. Skoro 6 miesięcy od zakupu już minęło, to w Empiku mogą postawić tezę, że ty płytę np. porysowałeś i nie udowodnisz im, że to nie jest prawda.

Wysłać możesz, tylko pytanie, co na to producent. Jeśli gwarancji na płytę nie wydał, to za nią w żaden sposób nie odpowiada. A sprzedawca odpowiada za każdy sprzedany towar.

To jest najgorsze. Płyta nie jest porysowana. Dosłownie lśni tyle że nie działa. Może to raczej kwestia zabezpieczenia? Może się kłóci z moim antywirusem?

Jest taka możliwość czy piszę herezję :slight_smile: ?

To nie sprawdziłeś jej jeszcze na innym sprzęcie? :slight_smile: