Płyta z kopią Windows 8 od Microsoft

Witam

Miałem na laptopie Windows 8, te kafelki to kiepska koncepcja, w każdym razie nie dla wszystkich. Ogólnie system przekombinowany, moim zdaniem nie tędy droga. NVM…

Staram się dbać o swoje nerwy, dlatego postanowiłem zainstalować Win7.

Niestety spieprzyłem sprawę, po usunięciu jedynej widocznej partycji(nie wiem dlaczego fabrycznie partycja C zajmowała 95% powierzchni całego dysku!) i stworzeniu nowej w magiczny sposób “na Polaka”(po szkodzie) dowiedziałem się, że prócz MBR istnieje już takie coś jak GPT i panu już podziękujemy z instalacją Win7 na tym dysku :confused: Cóż…

Uruchomiłem narzędzie GParted i… za szybko nacisnąłem Enter, tworząc nową tablę partycji - niestety operacji tej nie trzeba potwierdzać w głównym oknie jak to jest z innymi opcjami w GParted =D>

Wszystkie partycje łącznie z recovery szlag trafił, a undo w tym przypadku nie działa #-o Cóż przynajmniej zyskałem trochę doświadczenia…

Zainstalowałem Win7 i niby jest ok, ale z partycją recovery straciłem jednak Win8. I teraz pytanie: czy jeśli zwrócę się z prośbą do M$ o przysłanie płyty z instalką(w końcu jestem posiadaczem licencji, jedynie nośnik danych niejako uległ uszkodzeniu) i przedstawię dokument kupna laptopa, to za niewielką opłatą przyślą tą płytę, czy nie świadczą takich usług?

Jak sformułować problem, żeby mnie nie zmyli?

Raczej Cię oleją bo obsługę w takim wypadku prowadzi producent laptopa. Zwróć się do tegoż producenta o kopię utraconej partycji recovery, ale licz się z tym że będzie cię to całkiem sporo kosztować

Spokojnie ci płytkę przyślą. Nic nie musisz mówić, pisać etc… Wchodzisz na stronę producenta, wypełniasz dane swoje, komputera, płacisz Visa i płytka przychodzi do domu. Wiele ludzi nie tworzy płyt instalacyjnych programikiem, którym raz można wypalić płytę, i traci recovery. Jeśli przyślą ci płytkę instalacyjna już ze sterownikami, to super sprawa, bo możesz zawsze sobie zmienić dysk na SSD czy dać inny dysk. Żadna firma ci nie odmowi sprzedaży płytki instalacyjnej do ich wyrobu. Choćbyś nawet zjadł na obiad ten komputer.

:lol: :lol:

Uważaj mogą skasować cię jak za zboże, pomimo że cena licencji win jest wliczona w cenę laptopa wielu producentów żąda absurdalnych sum za wysłanie kopii recovery.

Kolega pisze głupoty! !!

Ale przecież może gdzieś pożyczyć Windows 8, założyć bez bólu, numer seryjny i tak ma wpisany w BIOS, a sterowniki ściągnąć od producenta z Internetu. Bardziej prosta sprawa.

:lol: :lol:

Ja jak miałem laptopa od HP “Compaq NX6310” to wystarczył telefon i przysłali mi płytki z XP ale to było w 2007 roku teraz pewnie zasady się zmieniły . Najlepiej zadzwoń do producenta najlepiej w PL

Jakim cudem numer seryjny Windows 8 może być wpisany w BIOS-ie?

@ Dyzio23

W laptopach które mają seryjnie Windows 8 nie posiadają one naklejki z kodem. Klucz jest zapisany w BIOS i przy instalacji system czyta sobie stamtąd kod dzięki czemu nie trzeba go wpisywać