Płyta z muzyką do auta

Witam , mam taki problem ,bo chcę nagrać płytę z muzyką do samochodu i chciałem zapytać czy jest jakaś opcja żeby zmieścić więcej niż 15-16 piosenek ze względu na limit 80 min . Mam płytę nagraną 2 lata temu która pomieściła ponad 60 utworów (prawie 4h muzyki) na płycie CD i dalej nie wiem jak to zrobić.

Prawdopodobnie twój odtwarzacz potrafi odtwarzać pliki w formacie mp3. Prawdopodobnie druga płyta mieści więcej utworów bo są one nagrane w plikach mp3 a nie jako tradycyjna ścieżka audio. Tradycyjna ścieżka audio zwykle właśnie mieści od 12 do 15 piosenek a mp3 płyta CD może pomieścić nawet ponad 100.

W jakim formacie są pliki na płycie CD-Audio,czy mp3 ?.Jeśli mp3 to jakiej są one jakości,przepływności bitowej ?.To ważne,bo stare radia obsługują max 128 kbps.Jakiej marki to jest radio i z którego roku ?.

Ale gdy nagrywam nową płytę z plikami MP3 radio ładuje się a potem wysuwa płytę

Radio jest oryginalne od auta z 2008 roku , marki Peugeot 207 , nie wiem jakiej jest marki samo radio , pliki są w 128 kbps

Istnieje w przynajmniej Nero Burning ROM funkcja tzw. przepalania (overburning). Pozwala nagrać trochę więcej danych niż pojemność. Może w innych programach też jest.
Ogólnie lepszym rozwiązaniem będzie rozejrzeć się raczej za płytami CD z pojemnością większą niż 700MB, bo bodaj były takie. Pod warunkiem że radio przeczyta.

Jeśli posiadasz takie radio, to jest wyraźnie napisane, że obsługuje pliki mp3.


Płytę z mp3 wypalaj jako dane, nie może być wielosesyjna, musi być zamknięta, ustaw tryb DAO (disk at once).

ps.
Sprawdź czy nie masz w aucie wejścia USB to będzie prościej z pendrive :wink:

No podobne mam , a pro po usb to szukałem i nie mam niestety ale dzięki za pomoc

W Nero jest osobna dedykowana opcja do Audio CD. Nie używa się tam trybu dane do tego typu operacji.

I jeszcze w standardzie Joliet (ISO 9660). Takie przynajmniej działają w radiach Sony w Fordach z tego okresu.

Do nagrywania z powodzeniem używałem Cd Burner XP który jasno określa standard w którym nagrywa płytę - na dole okna:

image

Wypalanie płyt :roll_eyes: to były szalone, słusznie minione czasy :joy:

Niedawno wywaliłem klikaset płyt CD i DVD. Czego tam nie było :stuck_out_tongue: Co najlepsze blisko połowy z nich użyłem może dwa razy i poszły do pudełka. Kiedyś jak kupowałem nowy szpindel/paczkę z płytami to musiałem je jak najszybciej zapełnić, nawet jeśli ich nie wykorzystam. Dzisiaj nagrywarka w PC ma u mnie odwrotną funkcję - przegrywania płyt do ISO :smiley:

Ostatnio musiałem specjalnie laptopa z nagrywarką odpalać żeby sobie “skompresować” wszystkie płyty których słucham w aucie do postaci 3 tematycznych krążków :slight_smile: Niestety na telefonie nie mam dość miejsca żeby trzymać muzykę w postaci cyfrowej i puszczać przez bluetooth, oryginalnego wejścia na USB nie mam, no to pozostaje metoda CD MP3 :wink:

iPhone?

Dual sim :wink:

ach, i ten dziwny wynalazek z wymienną kartą, albo sim albo microSD…
Tak, technologia nieosiagalna dla Apple.