Płyta z obsługą procków AM3 do 350 zł, lub modernizacja

Witam

Chciałbym się poradzić w wyborze płyty głównej nowej z obsługą procków AM3, gniazdem PCI-E 2.0, ewentualnie może być jeszcze SLI albo DDR3, ale wątpię w mobo z DDR3 za taką cenę, z resztą i tak trzeba czekać na procki z obsługą tych pamięci. Musi mieć też niezłe możliwości OC :smiley: Nie zależy mi na zintegrowanej karcie graficznej.

Z tego co patrzyłem to znalazłem: http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=K10N78FullHD-hSLI%20R3.0 i http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=K10N750SLI-110dB&s=AM2%2b

Ewentualnie mogę dołożyć te 50 zł., ale to ostateczność :smiley: Proszę o pomoc i podawanie propozycji. :smiley:

Polecam coś z tych

Gigabyte GA-MA770-DS3 rev. 2.0

Gigabyte GA-MA78G-DS3H rev. 2

MSI KA790GX

Zobacz czy możesz zaktualizować bios tak aby obsługiwał najnowsze procesory AMD.

Aha jeszcze jedno ! Wolałbym żeby ta płyta miała chipset Nvidia.

A można wiedzieć czemu ??

Chipset AMD jest lepszy pod względem o/c, wydajności i poboru prądu.

Jasne, że można :smiley: Przy ewentualnym SLi, bądż Geforce Boost potrzeba chipset Nvidii, ponieważ posiadam kartę graf. z GPU tejże firmy :smiley:

Już widzę SLi… Ma je do tej pory może 10% komputerów.

Ale ta technologia co wyłącza kartę w 2D i używa zintegrowanej się przyda :wink:

Jaki model ??

Daje to wzrost wydajności w przypadku zastosowania wolnej karty, w przypadku mocnej karty nie ma co spodziewać się wielkiego wzrostu wydajności.

HybridPower to jest, aby to działało trzeba mieć Viste, oszczędność energii raczej mała ,podobnie oszczędzisz na energii kupując sprawniejszy zasilacz.

Kartę mam Geforce’a 9600 GSO 768MB, a zasilacz sprawny jest :smiley: Corsair TX650W

Ta karta niestety nie wspiera Hybrid SLi, dopiero 9600GT wspiera to.

Co do SLi to nie warto z 9600GSO, większą wydajność da tobie jedna mocna karta.

To dobra może inaczej. Mam do wydania 350 zł.

Mój sprzęt to:

Asrock ALiveDual- ESata2

AMD Athlon 64 X2 5200+

4 GB DDR2 800 MHz. ram

Zasilacz Corsair TX650W

I chciałbym jak najbardziej przyspieszyć mój PC, ew. przygotować na nadchodzące rozwiązania. Myślałem głównie o płycie z obsługą procków AM3 i gniazdem PCI-E 2.0

Mogę także wymienić coś innego, aby przyspieszyć mój PC sprzętowo :smiley: Proszę o propozycje.

Jeżeli umiesz podkręcać to możesz zrobić tak sprzedaj płytę i procesor, kup Intel E5200 podkręć go do 3,5Ghz + Gigabyte GA-EP-31DS3L razem nieco mniej niż 600zł.

Trochę przystary chipset ma ta płyta :? Może coś nowszego ? :smiley:

Owszem za jakies 50 zł masz juz płyty Gigabyte lub MSI na chipsecie P-43 kosztują ok. 280-300 zł. Pamiętaj że bez podkręcania E5200 nie poczujesz różnicy w stosunku do X2 5200.