Płyta z socket-em AM2 i portem AGP-szukam ale czy jest

(chudy ed) #1

Panowie pomóżcie,przeszukałem już multum stron i aukcji poszukując MoBo z AM2 i AGP.W końcu uległem namowom innych by nie pakować się w s.939 :mrgreen: .ALe nie mam zamiaru zmieniac AGP na PCI-Ex bo po prostu nie oplaca sie.Słyszałem że są takie M/B ale no wlasnie trudno odnaleźć :lol:

(Michal Kolatek) #2

Ciekawe jaką wydajność agp będzie miała taka płyta,

Jak zwykle ASRock wypuszcza takie płyty

http://www.komputertu.pl/product_info.p ... 891dc77596

(Daniellasek) #3

Raczej nie polecam takiej konfuguracji.

Raczej kiepska :!:

(chudy ed) #4

no to s.939 i AGP?? :frowning:

(Daniellasek) #5

No raczej s.939 i AGP albo AM2 i PCI-E :):):slight_smile: Zdecydowanie to drugie :!:

(M Kupczynas) #6

Zależy jaką kartę graficzną tam wstawisz :?

Tak naprawdę między AGP i PCI-E nie ma tak dużej różnicy w wydajności,tylko to zależy tez oczywiście od jakości płyty głównej :slight_smile: .Wiem z doświadczenia.

Masz coś do ASRocka :twisted: ?

(freedom) #7

AM2 vs s.939

wydajność ta sama.

składając zestaw oparty na AM2 bierzemy pod uwagę jego przyszościowość. czyli musi być to dobra płyta (Asus, DFI, itp) z PCI-E. inaczej to nie ma sensu. chesz AGP - bierz s.939.

(chudy ed) #8

stwierdzenie jest narażone na atak ze strony innych :twisted:

Czy jak??

AGP na s.939

AGP na s.AM2

??

(Michal Kolatek) #9

O nie ASRrock robi ostatnio bardzo dobre płyty mam zamiar kupić s939DualSata2 płyta kosztuje 200 zł a ta płyta w odpowiednich rękach jest świetna [3000+ podobno z biosu można podnieść na 2,5 GHz, a bawiąc się ołówkiem jeszcze więcej] płyta ma AGP czyli nie będe musiał kupić karty na PCI-E, ale płyta ma także PCI-E a. Am2 prawie niczym się nie różni od 939 jeśli chodzi o wydajność i nie boje się tego powiedziec możecie mnie atakować :stuck_out_tongue: . Poza tym co będziecie mówić jak wyjdzie am3 też będziecie gadac o am2 po co Ci to ale podobno to mają być te same podstawki 940 nóżek.

(freedom) #10

czemu? AM2 nie wprowadza praktycznie nic prócz obsługi DDR2, które to mają koszmarne timingi. nie muszę chyba wspominać, że o ile temingi w Intelu praktycznie się nie liczą, to w AMD jest to sprawa kluczowa?

napiszę to tak:

każda płyta z AGP jest obecnie nie przyszłościowa, tak więc jest obojętne czy weźmiesz AM2 czy s.939. myślę, że decydującym czynnikiem powinna tu być cena, dlatego też stawiam na s.939:

Athlon 64 3000+ s.939 - 279zł

http://proline.pl/shop.php?prodid=AMD+6 ... 2B+939+V+B

Asrock 939Dual-SATA2 ULi s.939 (AGP & PCI-E) - 215zł

(Michal Kolatek) #11

Czyli mamy AGP, PCI-E, 939, AM2, DDR, i DDR2 czy ktoś dostał kiedyś więcej? Za 205 zł jak patrzyłem pare dni temu na skąpcu.

(McDracullo) #12

Taaa.. a jak z wydajnością? Bo slodko tego nie widze.. :?

(Wigrus1) #13

wychodzi na to, że tak.

a kiedy to wyjdzie człowieku...

ja to widzę bardzo gorzko ;/

zostaje 939 i agp, ofc jakaś dobra płyta pod to :wink:

(McDracullo) #14

DFI Lan Party na nForce3 :wink: ;d