Płyta z systemem do laptopa i klucz produktu

Witam, mam płytę od laptopa samsung z win7 oraz klucz z naklejki.

Laptop się popsuł i ma uszkodzoną matrycę.

Moje pytanie brzmi czy z płyty do samsunga laptopa  mogę zainstalować system na komputerze stacjonarnym z kluczem od laptopa?

Czy to zadziała ?  :-o

Masz system operacyjny na osobnym nośniku wraz z kluczem? Teoretycznie możesz zainstalować, ale może być problem z aktywacją na innej maszynie.

mam płyte z laptopa i klucz z tego samego laptopa, a kombinuje jak zainstalować to na stacjonarnym  :smiley:

Nie kombinuj tylko poczytaj zapisy licencji Oem Microsoftu, tak jak kolega wyżej, system się w gra’ ale albo się nie aktywuje, albo po czasie wyrzuci że klucz jest nieprawidłowy.

 

Jeśli Twój system operacyjny Windows to OEM to nie możesz, bo jest on właśnie przypisywany do komputera, na którym aktywuje się ten klucz. Tak jak woda wsiąka w ziemie i już nic z tym nie zrobisz lub inaczej “wszystko to jak krew w piach” :slight_smile:

moim zdaniem system może nie dać się w ogóle zainstalować a to dlatego, że może się okazać, że to nie jest “czysty” system na tej płycie tylko jakieś recovery, które po prostu na innym komputerze niż samsung po prostu nie odpali, ponadto jak pisali inni tonawet jeśli wgrać się uda to to na pewno nie będzie legalny system zgodnie z zapisami licencji, więc równie dobrze możesz ściągnąć system z torrentów i zaktywować crackiem tak czy siak to będzie złamanie licencji.

Przenoszenie takiego systemu jest niezgodne z licencją, a używana w ten sposób przez Ciebie kopia, będzie kopią nielegalną.

 

System operacyjny (a dokładniej mówiąc licencja na ten system) przypisana została do produktu, który nabyłeś/as pierwotnie.

I kropka.

 

Sam fakt ewentualnego powodzenia przy instalacji (w co wątpię) lub aktywacji takiego oprogramowania (prędzej) nie oznacza jego legalności.

Problem został już całkowicie wyczerpany, zbędne posty poleciały do Kosza i dlatego temat zalicza kłódkę.