Płyta z windowsem dołączona do laptopa(?)

Witam wczoraj kupiłem laptopa z windows 7(http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo … content_3c). Oprogramowanie i sterowniki wgrane wszystko sprawnie działa, ale nigdzie nie znalazłem płyty ani z windowsem ani ze sterownikami ani żadnej innej. Niby wszystko działa no ale jeżeli w przyszłości będę chciał na przykład zrobić format to przecież nie będę nowego windowsa kupował.

moje pytanie brzmi: Czy wszystko jest ok i zawsze tak jest czy po prostu może zapomnieli tych płyt włożyć? Do mojego starego komputera kupiłem windows osobno więc nie wiem jak to jest przy już zainstalowanym

Witaj, niektórzy producenci laptopów rzeczywiście nie dają płyt instalacyjnych Windows. Najprawdopodobniej masz ukrytą partycję tzw. Recovery. Poszukaj w instrukcji luba w programach zainstalowanych fabrycznie aplikacji do tworzenia obrazu systemu na płytach DVD. Podobna sytuacja jest np. z laptopami HP i Lenovo.

Jeżeli nie masz płyty z systemem to na dysku musi być ukryta partycja recovery,pokaże ci ją np.EASEUS Partition Master.Z takiej partycji możesz przywrócić komputer do stanu w jakim był po pierwszym uruchomieniu.Ponadto sterowniki powinny być na dysku twardym,nie wiem jak w przypadku Acera ale u mnie jest to folder o nazwie Toshiba,więc szukaj na dysku folderu o nazwie Acer,drivers lub podobnego.

Witam

acer nie daje płytek instalacyjnych, tak jak każdy inny producent…

jeżeli już coś to dają płytki recovery (asus)…

w acer`ze masz ukrytą partycję… spod windy możesz zrobić sobie kopie “startową”, kopie systemu lub tylko kopie sterowników…

służy do tego oprogramowanie acer empowering… albo podobnie brzmiąca nazwa;p

pozdrawiam

Zalecam zrobienie kopii systemu z ukrytej partycji na płytkach DVD.

Przyda się w przypadku awarii dysku twardego.

Raczej nie ma płyty instalacyjnej, bo po co? Musi być jakaś opcja przywracania do stanu fabrycznego.

To system OEM, który jest przypisany do konkretnego sprzętu, tak jak oprogramowanie w komórce czy jakimkolwiek innym urządzeniu sterowanym mikroprocesorem. I nieco mniej kosztuje producenta niż te 400zł :smiley: