Płyta Z87-D3HP - nie wyświetla obrazu

Mam dziwny objaw na płycie głównej Gigabyte Z87-D3HP i zanim oddam ją na gwarancji chciałem się zapytać czy ktoś już miał do czynienia z takim objawem.

 

Po włączeniu startują wiatraki na CPU i karcie graficznej, słychać start HDD ale nic nie wyświetla się na monitorze. Nie ma sygnału wideo ani poprzez kartę graficzną ani bezpośrednio z płyty na żadnym wyjściu.

 

Próbowałem już podmieniać RAM, odłączać po kolei co tylko się da i cały czas występuje ta sama sytuacja.

 

Konfiguracja komputera to:

  1. Gigabyte GA-Z87-D3HP

  2. Intel® Core™ i5-4570

  3. Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 660

  4. Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX)

  5. Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

  6. SilentiumPC Deus G1 500W 80+ bronze PSU 120mm (SPCZAS44422)

7.Lite-On DVD RW 22x SATA gen. bulk (iHAS122-14)

  1. Zalman Z11 PLUS HF1

 

https://www.youtube.com/watch?v=nINNtdIJF84

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi!

Podłącz głośniczek (speaker) płyty głównej i sprawdź czy coś sygnalizuje.

 

Widzę że sprawdzałeś konfiguracje na innym module pamięci?

 

Zresetuj ustawienia bios (na odłączonym z prądu komputerze przestaw zworki CLR_CMOS lub wyciągnij baterię).

Proponuje przepiąć na kabel DVI lub VGA oraz polecam reset biosu oraz przepnij kość RAM do pierwszego lub drugiego gniazda.

Reset biosu robisz zworką lub wyjmujesz baterię na kilka minut 5-15min, odepnij wszystkie urządzenia (napędy, kamerki etc.)  oprócz klawiatury.

Sprawdzałem dwa rodzaje pamięci na wszystkich slotach, reset biosu przeprowadzałem kilkukrotnie łącznie z wyjmowaniem baterii.

Podłączałem też speakera ale nie wydaje on żadnych dźwięków mimo tego, że na pinach (o ile dobrze zapamiętałem) było stałe 1,12 V (lub 1,02V)