Płytka czyszcząca do wieży JVC


(Kyrneh1) #1

Posiadam wieżę JVC MX-J100,i ona odtwarza mi płyty z muzyką zakupione w sklepie,ale z przerwami.Około roku nie była używana.Czy mogła się uszkodzić,czy tylko jest zakurzona i dlatego tak odtwarza.Moje pytanie w związku z tym,czy są płytki czyszczące w sprzedaży by móc samemu wyczyścić odtwarzacz w wieży? Proszę o jakieś rady.


(Hito Kun) #2

Płyta czyszcząca z nagraną jakąś ścieżką audio + sprężone powietrze powinny wystarczyć do wyczyszczenia zakurzonej wieży.


(Kyrneh1) #3

Tak,ale jak to zrobić,jak to powietrze wprowadzić?


(Cedar) #4

Kupić np. takie coś: http://allegro.pl/search.php?string=spr ... tegory=497 , rozebrać wieżę i przedmuchać optykę CD (tylko nie z bardzo małej odległości, bo wtedy nastąpi kondensacja pary wodnej i skutek będzie odwrotny od zamierzonego)


(Kyrneh1) #5

Tak,rozumiem,powietrze można kupić,ale czy płytkę czyszczącą można kupić?


(Cedar) #6

Czasami dobija mnie brak samodzielności u innych... #-o Przecież nikt nie mówi abyś ją ukradł, czyli musisz kupić, tak trudno poszukać np. na Allegro? http://allegro.pl/search.php?string=p%C ... 85ca&buy=1


(Kpc21) #7

Płytka czyszcząca wygląda podobnie do zwykłej płyty CD/DVD, tylko pod spodem ma szczoteczkę. Żebyś wiedział jak ona dokładnie wygląda :slight_smile:


(Kyrneh1) #8

Dziękuję za odpowiedź.A mnie czasami dobija brak zrozumienia dla innych.