Płytka z Vistą - 64bit czy 32?

Witajcie. Mam kupioną Vistę. Moje pytanie; mam procesor 64bitowy. Jak zacznę instalować system to automatycznie wgra się 64 bitowy system?

Na płytce jest wersja 32b i 64 b?

pozdro

W wersji OEM oddzielnie są wersja 32 i 64 bitowa jeśli kupisz wersję 64 bitową to zainstaluje się tylko 64 bitowa a jeśli 32 bitową to zainstaluje 32 bity na plycie powinno pisać jaka to jest wersja 64 czy 32 bity…

Jednak do twojego procesora zalecam wersje 64-bitową ponieważ przy 32 bitowej nie wykorzystasz w pełni możliwości swojego komputera.

Ja już rok działam na 64-bitowej Viście i nie ma żadnych kłopotów ze sterownikami czy programami…

vista automatycznie ustala, jaki mam procesor tj 32b czy 64b?

Jeżeli nie masz visty ultimate BOX to na płytce jest tylko jedna wersja 32bitowa lub 64bitowa a nie obie, jaką masz wersję pisze na nalepce płyty, u mnie pisze “dysk ten zawiera tylko oprogramowanie 32 bitowe” chyba tak to była, a jeżeli masz vista ultimate BOX to zalecam ci 64bity.

Jednak mam 32bit :x trzeba zbierać na 64 :smiley:

Dzięki

Jeżeli masz vistę BOX (nie ważne jaką) to możesz zamówić od MS płytkę z 64bity, pokrywasz tylko koszty przesyłki, a jeżeli masz OEM to możesz pożyczyć od kogoś vistę 64bity (też nie ważne jaką) i zainstalować z swoim kluczem (z tego co wiem to jest legalne działanie).

Niestety mam wersję OEM. Wkrótce kupię Vistę Premium 64 bit. Jest ona dużo droższa od 32 bitówki?

Oczywiście dalej mówimy o OEM :stuck_out_tongue:

Zadaj sobie trudu poszukania tematów OEM/BOX I 64/32 choćby na tym forum - funkcja “Szukaj” w prawym, górnym rogu.

Znajdziesz wtedy, np.: viewtopic.php?f=22&t=300391 gdzie już o tym pisaliśmy.

I wiele innych wątków, bardziej rozbudowanych, które wyjaśniają twoje wątpliwości.

A ceny sprawdź np.: http://www.skapiec.pl/site/cat/26/filtr … _0_0_0_0_0