Płytka z Vistą - 64bit czy 32?

(Patrollooss) #1

Witajcie. Mam kupioną Vistę. Moje pytanie; mam procesor 64bitowy. Jak zacznę instalować system to automatycznie wgra się 64 bitowy system?

Na płytce jest wersja 32b i 64 b?

pozdro

(Marcinb677) #2

W wersji OEM oddzielnie są wersja 32 i 64 bitowa jeśli kupisz wersję 64 bitową to zainstaluje się tylko 64 bitowa a jeśli 32 bitową to zainstaluje 32 bity na plycie powinno pisać jaka to jest wersja 64 czy 32 bity...

Jednak do twojego procesora zalecam wersje 64-bitową ponieważ przy 32 bitowej nie wykorzystasz w pełni możliwości swojego komputera.

Ja już rok działam na 64-bitowej Viście i nie ma żadnych kłopotów ze sterownikami czy programami...

(Patrollooss) #3

vista automatycznie ustala, jaki mam procesor tj 32b czy 64b?

(dragonn) #4

Jeżeli nie masz visty ultimate BOX to na płytce jest tylko jedna wersja 32bitowa lub 64bitowa a nie obie, jaką masz wersję pisze na nalepce płyty, u mnie pisze "dysk ten zawiera tylko oprogramowanie 32 bitowe" chyba tak to była, a jeżeli masz vista ultimate BOX to zalecam ci 64bity.

(Patrollooss) #5

Jednak mam 32bit :x trzeba zbierać na 64 :smiley:

Dzięki

(dragonn) #6

Jeżeli masz vistę BOX (nie ważne jaką) to możesz zamówić od MS płytkę z 64bity, pokrywasz tylko koszty przesyłki, a jeżeli masz OEM to możesz pożyczyć od kogoś vistę 64bity (też nie ważne jaką) i zainstalować z swoim kluczem (z tego co wiem to jest legalne działanie).

(Patrollooss) #7

Niestety mam wersję OEM. Wkrótce kupię Vistę Premium 64 bit. Jest ona dużo droższa od 32 bitówki?

Oczywiście dalej mówimy o OEM :stuck_out_tongue:

(Rode) #8

Zadaj sobie trudu poszukania tematów OEM/BOX I 64/32 choćby na tym forum - funkcja "Szukaj" w prawym, górnym rogu.

Znajdziesz wtedy, np.: viewtopic.php?f=22&t=300391 gdzie już o tym pisaliśmy.

I wiele innych wątków, bardziej rozbudowanych, które wyjaśniają twoje wątpliwości.

A ceny sprawdź np.: http://www.skapiec.pl/site/cat/26/filtr ... _0_0_0_0_0