Płyty cd-r opinie

Witam mam pytanko co sądzicie o płytach cd-r takich firm jak:

pleomax samsung

maxell

sony

xpower

esperanza

titanium

Dodam , że używam cały czas verbatimów ale pragnę poznać opinie o innych nośnikach

Na maxel szkoda pieniędzy, z dziesięciu nagrałem dwie.

nie ruszaj maxela ani titanium, kupilem raz płyty 4,7 gb tych firm i na darmo wydałem pieniądze…

Nic się nie chciało nagrać.

Polecam xpowery i verbatimy

A te pozostałe ?

esperanza - Osobiście polecam w tej cenie na co dzień w pracy używam i jakoś się sprawdzają tylko że u nas DVD lecą z hurtowni a CD to nie wiem jak ;p

Ja polecam esperanza używam cd-r tej firmy i nigdy nie zawiodły

Firma nie ma znaczenia, wszędzie trafiają się dobre i złe egzemplarze.

Ja najczęściej korzystam z Verbatimów i TDK ponieważ nigdy mnie nie zawiodły. Zdarza mi się też korzystać z Sonówek i też nagrywają i odtwarzają dane bez najmniejszych problemów.

Płyta za 80 groszy może być nawet dobra. Wszystko zależy od tego z jakiej wytwórni płyta pochodzi. Proszę: http://www.eioba.pl/a/1hv5/plyty-cd-i-d … c-nosnikow, zapoznaj się z tym artykułem. Tam masz dokładnie opisane z jakich wytwórni płyty są dobrej, średniej i najgorszej jakości.

Dodane 20.12.2011 (Wt) 9:54

TDK nie są takie do końca super. Ja kupiłem 4 płyty light scribe, i wszystkie okazały się wadliwe. Wada ta polegała na tym, że dane po nagraniu nie były widoczne. Problemem nie była nagrywarka, bo się wkurzyłem, złożyłem reklamację tych płyt i po zakupie następnych egzemplarzy dane już zostały odczytane.

Musiałeś trafić akurat na wadliwy produkt. Tutaj nie ma wyjątków wszędzie to może się zdarzyć. Ja TDK zaufałem i kupując płyty tej firmy o najwyższej jakości, procent wadliwych płyt nie sięga nawet 1%.

O tym na szczęście jestem świadomy i staram się kupować płyty z górnej półki. Najlepszym przykładem będą zakupione raz płyty z TDK własnie z fabryki o najniższej jakości. 25% było wadliwych. Nie wiem czy akurat przypadek czy rzeczywiście niska jakość ale TDK o najwyższej jakości są znakomite.

Tylko jak dojść, z jakiej wytwórni jest płyta, kiedy na opakowaniu przeczytać można najwyżej “Made in PRC”?

Wszystko jest napisane “bardzo wyraźnie i przejrzyście” w kodzie kreskowym. Wystarczy tylko patrzeć na świat jak oślepiony Neo z trzeciej części Matrixa i wtedy wszystkie liczby stają się jasne, czytelne i wiadome :smiley:

A tak na poważnie to lepiej użyć poniższej stronki i zidentyfikować producenta

Identyfikacja producenta za pomocą kodu kreskowego

A kraj pochodzenia to najprościej z poniższego spisu poznać

Identyfikacja kraju pochodzenia produktu za pomocą kodu kreskowego

Mi się nie udało, wychodzą dane importera (Manta).

No to jak Ci wyszło Manta, to raczej płyty nie będą wysokiej jakości. Pewnie z innych stron identyfikujących kody kreskowe można uzyskać bardziej szczegółowe dane. Trzeba poszukać.

Dużo ich nie wypalałem, ale na nie nie narzekam.