Płyty CD

Mama kupiła mi dziś w sklepie Komputerowym (dobrym sklepie) 10cd

-6CD firmy Benq

-4CD PHILIPS.

Nagrywam i nić nagrałem coś i wcale nie działa nić nie czyta tego niektóre cd się tną i nie można dokonczyć nagrywania itp, płyty było po 80gr i po 1zł czyja to winna nagrywarki czy płyt, czy w sklepie mi oddadzą kase za to hmm? :frowning:

raczej nie oddadzą. Spróbuj nagrać przy niskiej predkości: powiedzmy 8x

A czy kiedyś też tak się działo, tzn. czy wszystko normalnie się nagrywało czy były jakieś problemy //.?

Słuchaj nagrywałem na róznych predkościach nawet jeden plik itp tak kiedyś mi sie zdażyło nagrałem 10płyt DVD i mi nie działało ale oddali mi kupiłem drosze płyty i jest ok a teraz nagrywam na verbatimach i jest ok mówie o zwykłych nosnikach nie chodzi o dvd.

Kupiłem kiedyś płyty po 50 gr/szt. i hulało aż miło :lol:

Akurat BenQ polecam i dałbym za nie sobie rękę uciąć, że są w porządku :slight_smile:

Miałeś farta :stuck_out_tongue: Odradzam kupowanie takowych płytek, większości po nagraniu nie da sie odczytać (CRC) i często się rozpadają w napędzie. O. ^^

A ja sam polecam Verbatimy, TDK, i Hawki.

OnTopic: Może trafiła ci się wadliwa seria płyt? Sprawdź czy są równe i nie mają gdzieś zacieków(na bokach normalka) i (pierwsze co) czy nie są zarysowane.

Miałem podobny problem z Omedami moja nagrywarka nie nagrywała ich

Kupuj CD renomowanych firm

[quote name=>Ziom<]A ja sam polecam Verbatimy, TDK, i Hawki.

[quote name=>Ziom<]

Miałeś farta :stuck_out_tongue: Odradzam kupowanie takowych płytek, większości po nagraniu nie da sie odczytać (CRC) i często się rozpadają w napędzie. O. ^^

A ja sam polecam Verbatimy, TDK, i Hawki.

A ja teraz kupiłem pierwsze lepsze z super marketu jakieś SHIVAKI za 6zł 10sztu i nagrywa super widac w sklepie były trefne i tyle.

Ja kupiłem kiedys 10 płyt Hawka które uwazałem za dobre a one nie działały a za to te mniej popularne działały zawsze.Pieniedzy Ci nie odadzą.Masz pecha.

Ja zawsze kupuje ESPERANZE SILVER-SILVER :lol:

Zdazylo mi sie kupic najtansze plytki po 60gr i jedna z nich miala doslownie dziure :shock:

Bo bokach troszke sie “łuszczą” :?

Ale jak narazie dzialaja :smiley:

Głupoty gadacie z tymi tanimi płytkami.Ja zawsze kupuje płytki za 60 gr. i dla moich potrzeb są wystarczające.Jest taka płytka w moich zbiorach(za 50gr. !!

Najlepszym sposobem aby twój napęd czytał te cd to wgranie najnowszego Firmware(chyba to tak sie czyta).Miałem podobny problem i po wgraniu firmware mój napęd zaczął odczytywać płyty których wcześniej nie czytał(szczególnie firmy BulkPaq)

Ja rowniez kupuje zawsze plytki po 50-70gr. smigaja zarowno w wiezy na audio jak i samochodzie w radiu… trzymaja sie ladnie bo juz niektore nawet kilka lat… Dokladnie - glupi mit :smiley: