Płyty DVD

Dzień dobry mam pytanie. Jak można przenieść grę o około 8gb na płytę o pojemności 4,7gb, przy czym nie kupować płyty z 8,5gb? Potrzebuje tej informacji

Nie da sie chyba że skompresujesz i akurat uda sie gre skompresować do takiej pojemności, ale wtedy będziesz musiał ją ponownie rozpakować przed instalacją.

Kolejna sprawa gra może być zabezpieczona więc jak będziesz chciał ją przenieść z płyty na płytę musisz użyć programu do łamania zabezpieczeń aby wykonać prawidłową kopie która będzie działać.

Najlepiej po prostu zrobić sobie wirtualny obraz plyty na Dysk za pomocą programu typu alkochol 120%, DAEMON Tools, Virtual CloneDrive(CloneCD/DVD), UltraISO itd.

Była taka kiedyś strona gdzie było spisane jaka gra CD-rom miała jakie zabezpieczenia.
Ok znalazłem wchodzisz tutaj w pasku po prawej wpisujesz gre i pod nazwą gry w paski masz napisane jaką technologią nośnik został zapisany/zabezpieczony.
https://gamecopyworld.eu/games/index.php

Płyty nie są z gumy. Nie da się, fizycznie jest to niemożliwe. Jeśli obraz płyty lub instalator lub po prostu gra da się skompresować (najlepiej LZMA2 np. za pomocą 7-Zip) do mniejszej pojemności niż 4,3GB to wtedy nagrasz.

Nie ma programów do łamania zabezpieczeń płyt. Ich się nie łamie (chyba że tzw. crackiem) tylko przenosi. :wink: Z tego co pamiętam to nawet nie każdy napęd poradzi sobie z danym zabezpieczeniem.

Obraz płyty jest umownie wirtualną płytą. Nie można powiedzieć: „wirtualny obraz płyty” bo to bez sensu.

Metoda 1 (czasochłonna, wymaga 2n miejsca na dysku):

 1. Programem Alcohol stwórz na dysku ‘obraz płyty’ - plik ISO.
 2. Ten plik programem 7zip podziel na części z opcją ‘bez kompresji’.
 3. Nagraj na dwóch płytach.
  Instalacja:
 4. Skopiuj pliki z obu płyt na dysk.
 5. Otwórz programem 7zip plik z rozszerzeniem ‘001’ i wypakuj całą zawartość na dysk.
 6. Otwórz plik ISO programem Daemoon Tools.

Metoda 2 (tylko jeśli największy plik nie przekracza 4.38 GB):

 1. Rozdziel pliki z płyty po połowie do obu folderów (z zachowaniem struktury folderów), tak żeby żaden z folderów nie przekraczał 4.38 GB.
 2. Nagraj obydwa foldery na dwóch płytach.
  Instalacja:
 3. Wypakuj zawartość obu płyt do jednego folderu.

Gorzej jak w domu jedna płyta (bez RW) do „elektronika” daleko.