Plyty główna - Asus P5K

Witam serdecznie posiadam ów płytę na moje nieszczęście od poczatku były z nią problemy

* Nie włanczała się w ogóle po serwisie to naprawiono

* Problem ze sterownikami SATA instalacja XP oraz nie ruszaniem gdy nie została wyłączona z prądu - po aktualizacji biosu już to rozwiązano

* Aktualnie walczę z uszkodzeniami na dysku sprawdzałem dysk Samsung SATA2 80Gb Hd techem etc nie wykryto uszkodzeń lecz po restarcie windowsy sie uszkadzają XP oraz vista nie chcą ruszyć są uszkodzone czasami podczas samej instalacji to się dzieje.

Więc pytanko czy ktoś z was forumowicze miał podobny problem czy jest to wina płyty czy może dysku

sorrowsan , też mam ta płyte główna i problemów z instalacja dysków SATA nie miałem… Tzn. włozyłem za pierwszym razem płytke instalacyjną XP’ka SP2 i odrazu mogłem wybrać tworzenie partycji itd. (bez wczytywania osobnych sterowników)

polska język trudna język widzę :wink: dysk sprawdź programem HUTIL ze strony samsunga, ale według mnie problem leży po stronie płyty, ewentualnie pamięci

Ogólnie mówiąc niestety płyty główne Asus’a są dość awaryjne, więc najlepiej przerzuć dane z dysku na inny i wymień płytę razem z dyskiem na nowe(ale płytę to już na inną - Foxconn P35A-S/Abit IP35)…

nie przesadzaj, obrażasz największego producenta płyt głównych, asus ma bardzo dobre produkty, najlepsze i chyba sprawiające najmniej problemów w użytkowaniu, niestety, tak jak każdemu innemu producentowi zdarzają się wadliwe egzemplarze, ale od tego jest gwarancja. i po co dysk ma chłopak wymieniać jeśli jest najprawdopodobniej sprawny i po drugie na jakiej podstawie?

Chyba sam nie wiesz co piszesz oO

Napisałem “Niestety” jakbyś nie zauważył a to, że Asus jest bardzo dobrą firmą to wiadomo z tym, że NIESTETY akurat ich płyty są dość awaryjne w porównaniu do innych.

A co do dysku to nie widzisz zależności płyta główną - dysk ? Jeżeli jedno się chrzani to może mieć to wpływ i to bardzo duży na drugi, a jeżeli on ma też problemy z dyskiem to czemu nie wymienić na nowy i bez uszkodzeń ? W końcu ma na nie gwarancje.

Płyta od początku nawalała nie radze brać ostatniej sztuki w komputerowym, to tak samo jak z telefonami zawsze ostatni jest od foliowany i zmiętolony. Choć już drugi raz się przejechałem na takim czymś, czyli reasumując lepiej poczekać na nowe niż brać to co jest jak to w moim wypadku było. Płyta od początku się waliła dzięki bogu wymieniłem ją z jednego komputera który miał iść na serwer. Jak na razie miesiąc w serwisie ekhm “Kompu…” plus nie zauważyłem iż nie dali nawet blaszek sterów itp. po naprawie a dałem do kompletu wrrrr. Jak dla mnie Asus przegrywa pierwsza ostatnia płyta na innych Gigabyte i wszystko ładnie zawsze trybi. Pozdrawiam i dziękuje za opinie jutro wciskam im tą płytkę do serwisu niech się bawią

ale na jakiej podstawie chcesz zgłosić ten dysk do reklamacji? “bo mi nie działa?” problem leży po stronie płyty głównej, jak pisze autor wątka, od początku sprawiała problemy, raz była naprawiana. najprawdopodobniej jest uszkodzona. o oczywiście jest zależność między płytą a dyskiem, i jeśli jedno się chrzani to ma w pływ na drugie, ale drugie nie musi być uszkodzone, tylko działać nie prawidłowo, ponieważ inny element powoduje błędy

W najlepszym przypadku to płyta główna oszczędza ci dysk lub rodzi nam bad sector’y w najgorszym wiadomo.

http://egielda.com.pl/?str=art&id=2521-32

Proszę tu masz testy, opis etc.

Powiem Ci że ta płyta to szrot.