PM: niemożność odebrania GB z partycji systemowej


(siara_acm) #1

Czy muszą być spełnione jakieś określone warunki, by operacja odbierania gigabajtów z dysku systemowego (i dodania ich do innej) została poprawnie przeprowadzona? Gdy otwieram Partition Magica 8.0 z płyty, bez problemów wykonuje on operacje na partycjach 'nie-systemowych'. Natomiast, gdy ma sie ostatecznie zakończyć operacja zabierania GB-ów z dysku systemowego, zgodnie z żądaniem programu restatuje system, lecz po owym restarcie nie widać żadnych efektow żądanych zmian, wszystko jest po staremu (tj. wielkości partycji). W ciagu wspomnianego restartu nie widać też by DOS czy tam BIOS coś robił (przy ponownym włączaniu systemu uaktywnia się niebieskie pole, lecz na krótko). W czym tkwi problem?


(Murzyn1) #2

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +Magic+8.0

patrz -> Data opublikowania: 2003.06.16

już coś jaśniej? :slight_smile:

użyj innego programu do tego celu, PM jest bardzo przestarzały!

Polecam np. System Rescue CD na linuxie wraz z Gparted`em

http://www.sysresccd.org/Main_Page


(siara_acm) #3

Boję się używać czegoś innego. Kiedyś spróbowałem programu, który trzeba było zgrać na płytę i korzytsać w trybie awaryjnym, nie pamiętam nazwy. Skończyło się tym, że straciłem wszystek danych z jednej partycji, w tym zbieraną w pytkę czasu kolekcję video, więc Partitoin Magic fo' life. :lol:


(Bolo92) #4

To czego od nas oczekujesz ? Że Ci wyczarujemy, jak tam widocznie jest takie ograniczenie wprowadzone, tak samo jakby próbował przez Start>uruchom>diskmgmt.msc to w XP także nie odejmie z partycji systemowej, w Viście można zmienić ale musi zostać zapas miejsca 2x więcej jak jest aktualnie używane.

Ja tam używam zawsze Ubuntu LiveCD 8.10 i gparted, kiedyś używałem samego gprated ale tak jakoś wyszło, że przeszedłem na Linuksa i mam plytkę Ubuntu.

Jak będziesz używał rozważnie to co się może stać...