Po 15 minutach płynnej gry, gra zaczyna się zacinać

A więc, jestem posiadaczem laptopa HP Compaq 6720s, i była Vista, ale jednak zdecydowałem że przy 2GB ram lepiej będzie jak zainstaluje XP microsoft, tak też zrobiłem, zainstalowałem XP, wszystkie gry przestały sie ciąć i programy, co mnie zadowoliło, działało wszystko ok przez 3 miesiące, teraz jest problem następujący: 15 min gry i gra sie zaczyna niemiłosiernie ciąć, po 4 minutach przestaje sie ciąć, 15 minut płynnej gry, i znowu gra się tnie przez ok. 4 minuty, i tak w kólko macieju, problem jest przy każdej grze, a przy niektórych zamiast zacinki kończy sie Bluescreenem i restart (np NFS underground 2 )

Laptop strasznie się grzeje, używam podstawki chłodzącej (podstawka z wbudowanymi 3 wiatraczkami), osobiście podejrzewam uszkodzenie pamięci ram na wskutek przegrzania, tak więc prosze o podsunięcie jakiś dodatkowych tez, które pomogą w lokalizacji problemu.

Z góry dziękuję

Kuba!

Aby sprawdzić, czy to rzeczywiście pamięć, skorzystaj z tego programu:

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest,Pro … 12492.html

więc tak, ściągnałem ten program tylko wersje USB bootable, ładnie pięknie zabootował, zaczął skanowanie i przy #13% uruchomił się ponownie 0 błędów, za każdym razem tak jest, jakies pomysły??

prosze o pomoc bo to pilne!!

Dodane 10.12.2010 (Pt) 11:14

następnie wszedłem w BIOS’a i wlaczylem testowanie pamięci ram, ale nie wykazalo zadnych uszkodzen czy nieprawidłowości, zaktualizowalem sterowniki do płyty głownej oraz karty graficznej, i nie pomogło, laptop głośno chodzi, cały czas uzywam tej podstawki pod USB, jednakże problem wciąż jest…

czy jest ktoś kto mógłby pomoc, bo moje tezy i pomysły sie skonczyly…

Everestem sprawdze temperaturę ram’u, oraz procesora i podam

Dodane 10.12.2010 (Pt) 11:49

Oto co pokazuje Everest:

Temperatura płyta głowna: 43

Temperatura Procesor: 53

Temperatura Procesor nr 1 rdzeń nr 1: 53

Temperatura Procesor nr 1 rdzeń nr 2: 52

Temperatura SAMSUNG HM160HI (dysk): 34

Napięcie rdzenia procesora: 1.1

nie znam bezpiecznej temperatury więc proszę o przeanalizowanie tych wyników, i wypowiedzenie się.

Dodane 10.12.2010 (Pt) 17:50

ostatecznie rozbiore go wyczyszcze, i zapodam mu swierzą pastę,

niestety ale nie ma za co dziękować, temat do zamknięcia, chyba że ktoś ma jakiś pomysł…