Po 30 minutach gry, komp wariuje

Cześć :lol:

taaak. Mam kolejny problem :lol: . Po około 30 minutowej rozgrywce w Race Driver: GriD demo, zaczął mi zanikać dźwięk w słuchawkach, aż w końcu zniknął. Pomyślałem, że to wina mojego portu USB, który jest z przodu i puściła jedna śrubka (jak próbuje podłączyć to lata cały port do przodu i do tyłu, ale da się podłączyć) i to koło niego jest wejście na słuchawki. Poprawiłem kabelek i dalej nic. Gram dalej i gra zaczyna coraz bardziej mulić. Jak kliknąłem Escape, nie dało się nic zrobić, tak zamulało. Włączyłem menedżer zadań i wszystko w normie - użyta pamięć ~1gb, użycie procesora ~60%. Wyłączyłem w nim grę i wszystko wróciło do normy po pewnym czasie. Podłączyłem słuchawki i zaczęły działać. Dotknąłem na końcu obudowy (tam gdzie jest zasilacz) i było cieplutko. Nie wiem co to mogło być, ale martwi mnie to. Moja sugestia jest taka, że to może zasilacz? Słuchawki przecież od np. za dużej temperatury nie przestają działać :stuck_out_tongue: .

Sprzęt: Core 2 Duo E6550, 2.33ghz, GF 8800GTS 640mb, Asus P5K - E, Chieftec 560 wat, Goodram DDR2 1024mb PC800 Dual, HDD Caviar 250gb WD2500AAKS.

Zmierzyłem jeszcze programami napięcia, dla pewności:

VCORE - 1.304V(BIOS)/1.2V(CPU - Z)/2.30V(AIDA 32)

+3.3V - 3.31V(BIOS)/3.312V(AIDA32)

+5V - 5.064V(BIOS)/5.56V(AIDA32)

+12V - 11.760V(BIOS)/9.79V(AIDA32)

-12V - -11.74V(AIDA32)

-5V - -3.90V(AIDA32)

W czym leży problem :expressionless: ?

Edit: Dodam jeszcze, że od czasu do czasu, jak komp wydaje się, że pracuje stabilnie to w słuchawkach mi bardzo cicho “bzyczy”. Na początku tego nie słychać ale po czasie daje się wychwycić, że jednak coś tam bzyczy w słuchawkach… O co kaman?!

Podaj temperatury.

Temperatury w Core Temp, GPU-Z sprawdziłem od razu po wyłączeniu GriDa i były w normie… A od tego przecież nie zanika dźwięk w słuchawkach #-o

BTW: Za duża temperatura mogłaby być jedynie zasilacza. Ale jak to sprawdzić?

LoltoFFik , najprawdopodobniej jesteś posiadaczem zbyt szczelnej obudowy, ponieważ tak z twojego opisu wynika. Ciepłe powietrze gromadzi się zawsze u góry słabo przewietrzanej obudowy. Popraw warunki chłodzenia przez montaż dodatkowych wentylatorów. Polecam je o wymiarach 120x120 jeśli będą pasowały. Najtańszym sposobem a właściwie protezą jest praca komputera bez jednej, bocznej ścianki. W przyszłości pomyśl o kupnie obudowy firmy np. SunBeamtech, Cool Mastera, Chifteca z przednim panelem wyposażonym w filtry przeciwpyłowe.

W sprawie zasilacz widzę, że nauka głoszona na forum, temat jakości zasilaczy nie poszła w las. Zapomniałeś o jednym szczególe, że napięć nie odczytujemy programami, ale dobrym (analogowym, laboratoryjnym miernikiem) również i cyfrowym za 100 zł z nową baterią. Moc zasilacza Chieftec (CFT-560A-12S) 560W jest w zupełności wystarczająca a prezentowane dane z Aidy 32 zawierają uchyby pomiarowe. O błędach w grze Race Driver: GriD demo został już wiele napisane dlatego radzę odpalić na pół godziny inną grę lub dowolny benchmark. Przyczyn zaniku dźwięku jest wiele m.in. konflikt przerwań IRQ, przegrzanie układu audio, wyczerpanie pamięci RAM lub zbyt mała ilość miejsca na pamięć wirtualną.