Po aktualizacj z 10.10 > 11.04 nie ma opcji efekty wizualne

Witam. Po zaktualizowaniu ubuntu z wersji 10.10 do wersji 11.04 z ustawień “preferencje wyglądu” zniknęła zakładka “efekty wizualne”. Nawet przy testowaniu z płytki była ta zakładka. Jak mogę włączyć te efekty? Może jakoś przez terminal czy coś. Wiem, że moja karta graficzna raczej pociągnie te efekty. Mam kartę GeForce 7300 GT i zainstalowane wszystkie sterowniki. Proszę o pomoc.

Sprawdź, czy masz zainstalowanego Compiza.

Przeszukałem i znalazło mi bardzo dużo wyników na dysku czyli chyba mam.

Nie w ten sposób. W Synapticu sprawdź, czy masz zainstalowane takie pakiety jak

compiz

compiz-core

compiz-gnome

compiz-plugins

compiz-plugins-main

compizconfig-backend-gconf

Domyślnie nie jest chyba instalowany, ale być może warto zainstalować też compizconfig-settings-manager.

No są. Dałem nawet to reinstalacji i nadal nie ma tej zakładki w “preferencji wyglądu”

Hmm sprawdziłem u siebie na 11.04 i też nie mam, więc może usunęli te ustawienia? Myślę, że lepszym programem do dostosowywania ustawień jest jednak compizconfig-settings-manager.

Znalazłem w system > preferencje > menadżer ustawień CompizConfig i chciałbym te drgające okna ale mimo iż zaznaczam nadal nie działa.

Dodane N, 26 czerwca 2011, 14:14

Używam “Klasyczny Ubuntu” oczywiście 11.04

Byłem w Leżajsku, dobre piwo macie, a i ten kościół fajny.

Pobierz fusion-icon. Odpal i wybierz Compiz zamiast Metacity.

Dodane 26.06.2011 (N) 14:17

Fusion-icon pojawi się na taskbarze.

Dzięki =)

No zrobiłem jak napisałeś i co teraz?

Dodane N, 26 czerwca 2011, 14:23

Działa wielkie dzięki! !!

Dodane N, 26 czerwca 2011, 15:24

Już myślałem, że jest wszystko dobrze lecz po ponownym uruchomieniu Compiz Fuzion Icon się wyłącza i trzeba go włączać ręcznie poprzez Programy Narzędzia Systemowe Compiz Fuzion Icon i jeszcze trzeba w nim kliknąć reload window manager. Jak zrobić żeby od początku działał i nic nie trzeba by w nim zmieniać po ponownym uruchomieniu ?

Dodaj Compiz Fuzion Icon do autostartu. Spróbuj też w Ubuntu Tweak (jeśli nie masz zainstaluj) w zakładce kontrola sesji i tam gdzie pisze menedżer sesji wpisać compiz. Część ustawień też włączysz w zakładce ustawienia compiza w Ubuntu Tweak

Już przedtem dodałem do autostartu i nie idzie. Gdzie ta kontrola sesji? Ubuntu Tweak też nie widzę a w centrum oprogramowania też nie mogę znaleźć. Mów bardziej precyzyjnie bo używam Ubuntu dopiero 2/3 dni.

Ubuntu Tweak musisz pobrać z sieci chociażby ze strony domowej projektu, a z tego co widzę, to i na Dobreprogramy.pl też jest dostępny. Do autostartu dodaj polecenie

compiz --replace &

i powinno działać bez Fusion Icon i innych wynalazków.

Pozdrawiam!

Do autostartu dodałem compiz --replace & i ściągnąłem Ubuntu Tweak. Po uruchomieniu ponownie systemu zniknęły mi krzyżyk -x, minimalizuj -_ i maksymalizuj i jeszcze kilka innych się pozmieniało. Po wpisaniu compiz --replace & do terminala problem znika i działają efekty lecz nadal to nie jest automatycznie po uruchomieniu. Co teraz?

Zrób tak jak pisałem wyżej w Ubuntu Tweak. Dodatkowo w zakładce centrum źródeł dodaj(zaznacz) X Updates , po czym odśwież i zaktualizuj.

Dzięki Coman_PL udało się działa w pełni po ponowynym uruchomieniu komputera. Lecz podziękowania należą się wszystkim, bo w mniejszym lub większym stopniu byliście pomocni =D>

Możesz dodać drugi wpis

gtk-window-decorator &

Pozdrawiam!

Eh. Po co ja wam dziękuję jak po rozwiązaniu jednego problemu mam kolejny?

  1. Klasyczny Ubuntu 11.04 - wszystkie litery, cyfry i znaki to [] kwadraty. Pisze teraz na systemie odpalonym z płytki =|

  2. Ubuntu 11.04 (ten z paskiem po lewej i na górze) - nie chce się załadować pokazuje mi tapete i na tym się kończy.

Dodane Pn, 27 czerwca 2011, 09:18

Z pierwszym już sobie sam poradziłem. Wystarczyło po omacku zmienić czcionke. Lecz pojawiły się 2 kolejne:

  1. Strony nie chcą się otworzyć:

Chrome -

Niedobrze:

Podczas wyświetlania strony internetowej wystąpił problem. Aby kontynuować, załaduj stronę ponownie lub przejdź do innej strony.

Firefox- strony wczytują się bez tekstu.

  1. (powyżej nie rozwiązany problem)

  2. W Wine klikam żeby usunąć program, a on nadal jest i nie ma zamiaru się usuwać. Chodzi o Microsoft Office 2007.

Dziwne rzeczy się dzieją, prawdopodobnie przez problem z grafiką (Jeśli Twoja karata obsługuje zainstaluj zamknięte sterowniki). Co do Wine, to nadal jest narzędzie w budowie i deinstalator nie zawsze działa jak należy.

Może jako początkujący zainteresuj się Linux Mint bazujący na ubuntu.

http://www.linuxmint.com/download.php

Zainstalowałem ponownie Ubuntu i wszystko resztę i jest ok :slight_smile: