Po aktualizacji biosu - utrata biosu

Witam.

Mam bardzo poważny problem biosu. Bo wgrałem najnowszej wersji biosu. Jak po wpraniu to stracił bios. I już wogóle nie uruchamiać komputer. A komputer tylko włączony komputer. A ekran jest pusty.

Co mam robić?

Bardzo proszę o pomoc.

Przepraszam, ale nie jestem w stanie zrozumieć co napisałeś.

grzegorz0plonka , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Ponadto popraw treść posta tak aby była możliwa do zrozumienia i napisana poprawnie gramatycznie.

Chyba mu chodzi o to, że zaktualizował BIOS do najnowszej wersji i pisze coś, jakby “stracił” BIOS’a i komputer nie chce się uruchomić.

Podaj konfigurację komputera :slight_smile:

Spróbuj zresetować bios wyjmując np. baterie lub zworkami jeśli nie pomoże to pozostanie ci zaniesienie do serwisu gdzie zaprogramują na nowo kość z biosem :slight_smile:

Tak dobrze zrozumiałeś. Płyta głowna jest to GIGABYTE GA-P35-DS3L (Rev. 2.0). Naprawdę mam problemy pisanie. Bo robie błędy. Jestem osobą niepoprawni.

grzegorz0plonka , ta płyta posiada funkcję Virtual Dual BIOS umożliwiającą odzyskanie poprzedniego biosu po błędnej aktualizacji - poczytaj w instrukcji obsługi jak to zrobić.

Instrukcję (po polsku) i wszelkie inne informacje o płycie masz tu: http://www.gigabyte.pl/products/mb/manu … 3l_20.html

Ewentualnie możesz spróbować wejść do biosu (klawisz DEL po złączeniu komputera) i sprawdzić wszystkie ustawienia, następnie zapisać ( klawisz F10)

Na przyszłość aktualizuj bios za pomocą programu od Gigabyte - @Bios - odpada możliwość wgrania nieprawidłowego biosu.

http://www.gigabyte.com.tw/FileList/New … a_bios.htm

PS. Skoro tak się przedstawia sprawa do całkowicie coś innego i przepraszam za mój wcześniejszy post.

Ale nic nie mogę robić. bo włączać się komputer i dalej nic się nie dzieje. A ekran jest pusty. Nawet nie mogę wedz do biosu Klawisze del lub F2. Napisałem ze wógóle nie uruchomiać.

No a resetowałeś bios tak czy nie ???

Słuchaj grzegorz0plonka , ja i inni z tego forum próbujemy tobie pomóc (co chyba wiadomo). Możliwe, że mogłeś użyć złego programu do aktualizacji lub wgrałeś zły BIOS. Następnym razem spróbuj robić wszystko zgodnie z instrukcją podanymi w internecie. Pamiętaj - Aktualizacja BIOS jest bardzo ryzykowna. Jeden drobny błąd i może ci paść cały komputer.

Przecież jego komputer ma “uszkodzony” BIOS, przez co komputer jego w ogóle nie działa! Nawet ekran POST pewnie się u niego nie pojawia!

Najpierw zacznij od zresetowania BIOS’u: Tutaj poradnik :arrow: resetowanie-bios-plyty-glownej-t267235.html

Jeżeli sposoby opisane w tamtym poradniku nie działają, to spróbuj wykonać operacje naprawcze, które masz napisane w “instrukcji obsługi płyty głównej”.

Na razie tyle mogę doradzić :slight_smile:

Niekoniecznie. Miałem kiedyś u znajomego taki przepadek, że po aktualizacji biosu ustawienia były tak dziwne, że komputer wyglądał na martwy, udało się jednak wejść do biosu, przeprowadzić kilka zmian i wszystko wróciło do normy.

A to przepraszam, nie miałem nigdy przypadku z “martwym” komputerem…lecz i tak to nie ma sensu, jeżeli użytkownik “nie wie”, jaki klawisz powoduje wejście do ustawień BIOS’u. Oczywiście może strzelać, co raczej szansa na trafienie klawisza odpowiadającego za wejście do ustawień BIOS’u jest mała (1-10%).

Na 99% obstawiam, że coś się z BIOS’em stało w czasie aktualizacji.

Przy płytach Gigabyte to chyba najczęściej jest klawisz “DEL”.

Też mam wrażenie, że jest to wina wgrania błędnego pliku biosu lub błąd w czasie aktualizacji, ponownie proponuje wypróbowanie funkcji “Virtual Dual BIOS”

PS. Własnie sprawdziłem w instrukcji od tej płyty i wejście w bios jest klawiszem “DEL”

robiliśmy reset biosu i nie pomogło. ludzie przeczytaj dokladnie. Wiem ze ze wejście bios na klawiszem del. Ja nie mogę stanie wędź na biosu. jak włączać komputer to dalej nic nie reaguje. Na monitorze jest czarny ekran.

Dodane 28.08.2009 (Pt) 11:10

Nie daleko mieszkac pan informatyk który naprawia komputery. On tez probował i nic nie pomnogło. Powiedzał najlepiej kupić nową płyta główną który juz ma montowany dwie kości biosu.

grzegorzOplonka może rozważ możliwość serwisowania tego sprzętu,możliwe że dalsze kombinacje z BIOS mogą się trwale odbić na sprawności sprzętu.Wrzucanie nowego BIOS jest zawsze opisywane jako zajęcie dla osób przynajmniej zaawansowanych.Decyzja oczywiście należy do Ciebie.

Pan powiedzał nie opłaca sie naprawia kosci. Najlepiej kupic nową płytą ktore ma montowany dwie Kości. i decydowałem kupie nowa płytą.

Dodane 28.08.2009 (Pt) 23:36

Cos dowiedziałem ze ma poważny wady dual bios. i nie dopracowany. Cos napisał

Dual Bios lekki niewypał

Miałem przyjemność w ep43 robić upgrade biosu i robiłem go przez neta wiedząc że w razie czego jest dodatkowa kość biosu, która to w razie jakiś problemów przywróci bios do poprzedniej wersji i nieco się zawiodłem. Bios padł na amen po aktualizacji nie można było podnieść go w żaden sposób, zaś żaden serwis nie zdecydował się aby kość odlutować po czym zaprogramować od nowa (obdzwoniłem kilkadziesiąt serwisów). Gigabyte uparcie lutuje kość biosu na płycie i nie wiem po jaką cholerę, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem było by aby kość była demontowalna, a chwalenie się dookoła iż płyta ma DualBios to po prostu żenada, niech to chociaż działa!

Zalety produktu

dla procków intela idealne rozwiązanie

Wady produktu

niedopracowany dualbios, trochę ciasno na tej płycie.

Juz nie mogę stanie wybrać płytę które dobrze robiony i testowany,

Napisz ktora jest dobra firma i płytą głowną.

Cos frma nie dokladnie testowała dual bios. Mimo to ma dwie Kości i nie pomaga, i tak stracisz wszystko.

Potrzebuje o rady.

Dodane 29.08.2009 (So) 10:39

Mam pytanie czy to dobra płyta gigabyte ep45-ds3l? czy nie ma jakies wady pamieci ramu?