Po aktualizacji laptop zaczął się wieszać

Witam,

w tym tygodniu miałem kilka aktualizacji na moim laptopie, niektóre trwały sporo, inne były standardowe.

Jako laik nie mam pojęcia co wprowadzono i nie opiszę :confused:

Jedyne co mogę powiedzieć to, że nie miałem z tym wcześniej problemu. Teraz laptop potrafi zawiesić bez powodu najczęściej chwile po podjęciu pierwszych działań typu internet czy program z listy Microsoft Office. Potrafi też zawiesić się przy zamykaniu laptopa(zamiast przejść w tryb wygaszenia podstawka chłodząca i mysz świecą a laptop wydaje dźwięk pracy.) a po otworzeniu ekran jest ciemny i na nic nie reaguje. W obu przypadkach przytrzymuję guzik wyłączania.

 

Co się tyczy moich większych zmian to około miesiąc temu bawiłem się programem rainmeter. http://screenshot.sh/oe2ujf18QIvmq] Raczej nie on jest przyczyną bo przez miesiąc nie sprawiał problem oraz często go wyłączam po włączeniu laptopa, zostawiam włączony jedynie rocketdock.

 

Laptop Lenovo G510, mam go od około dwóch lat.  Jeśli potrzebujecie dokładniejszych specyfikacji piszcie w komentarzach a ja dodam do postu, jednak sądzę, że to wina aktualizacji.

Pozdrawiam.

Problemy mogą być różne, ale raczej to sterowniki. Pytanie brzmi jakie… Osobiście nie znam się na kombinacji intel Radeon, ale raczej nie wróży ona dostępnych aktualizacji. Można poszukać za to sterowników do wifi (trzeba sobie sprawdzić model jakimś programem do analizy sprzętu), bądź poszukać w necie (możliwe, że to Broadcom 43412).

Można sprawdzić, czy Windows sam nie poinstalował za nas jakichś cudownych sterowników. Wtedy w menadżerze urządzeń powinna być aktywna opcja przywróć sterownik w oknie urządzenia. 

Ewentualnie można też spróbować zainstalować jeszcze raz sterowniki ze strony Lenovo i jako, ze to najprostsza opcja, od tego bym zaczął.

Oczywiście nie zaszkodzi uruchamianie w cmd polecenia sfc /scannow, by sprawdzić, czy coś nie dzieje się z systemem mimo wszystko.