Po aktualizacji na 8.1 nie przełącza kart graficznych

Witam

Jaką masz wersje sterowników do Radeona?

Sorry za brak wiedzy ale możesz mi podać jak mam to sprawdzić? czy to chodzi o taki długi ciąg cyfr? coś takiego 13.251.0.0 ??

Lokalizacja - Magistrala PCI 1, urządzenie 0, funkcja 0 czy to oznacza że karta nie działa??

Panel sterowania -> Menedżer urządzeń -> Karty graficzne -> Właściwości (karty radeona) -> Sterownik -> Dane przy “Wersja sterownika”

Albo znajdź instalkę sterowników które ostatnio instalowałeś i będzie ona albo w nazwie pliku albo w na początku kreatora instalacji.

No to wersję mam 13.251.0.0 a sterowników na pulpicie mam ze 20 już sam nie wiem co ja instalowałem wiem tylko że nic nie działa :confused:

Odinstaluj te sterowniki, które masz teraz. Zrestartuj kompa i zainstaluj te: http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx

Te AMD Catalyst 13.11 Beta9.5 for Windows®​​ niestety nie działają pobieram właśnie te 2 i zaraz zobaczymy

Jest to problem, który dotyczy dziesiątek tysięcy osób na świecie. Ja również miałem ten problem, aż do czasu gdy AMD wydało sterowniki 13.12. Podaje kroki, które sprawiły, ze wszystko znowu zaczęło działać:

No i te 2 po odpaleniu gra wygląda jak klocki lego zaraz zrobię tak jak pisze

MałolatM

O kurde jakie mam wybrać sterowniki z tej listy ? masa tego jest a nie mam pojęcia co wybrać

A jaką masz dokładnie kartę Intela?

Coś takiego Intel® HD Graphics 4000

https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=23405&lang=eng&OSVersion=Windows%208.1%2C%2064-bit*&DownloadType=Drivers

Niestety nie działa nie mam nawet ikon radeona do ustawiania grafiki klikając PPM

A usunąłeś stare sterowniki tak jak mówiłem? Instalacja nowych sterowników AMD przebiegła bez błędu?

Tak robiłem tak jak napisałeś Tylko że w programie DDU usuwałem tylko sterowniki radeona bo obawiałem się że usówając też te intela wgl nie włączy mi się obraz w laptopie, przy instalacji sterowników intela wyskoczyła informacja że instaluje starsze sterowniki niż te co są obecnie zainstalowane i pytanie czy mimo to kontynuować to dałem tak

A usuwałeś sterowniki w trybie SafeMode (tzn. awaryjnym)?

Tak po włączeniu DDU nastąpił restart laptopa i ponowny start w trybie awaryjnym program włączył się automatycznie i dalej już kasowałem sterowniki AMD

No to jeżeli wszystko robiłeś, tak jak Ci podałem, to niestety nie znam innego rozwiązania. Mi to pomogło. W każdym bądź razie powodzenia życzę.

Ehh a może da się cofnąć windowsa z 8.1 na 8?? wtedy mi wszystko działało i pewnie ze sterownikami by było też łatwiej??

Da się cofnąć. Kursorem myszy podjeżdżasz do prawego górnego rogu i wchodzisz w Ustawienia -> Zmień ustawienia komputera -> Aktualizacja i odzyskiwanie -> Odzyskiwanie.

Najlepiej jak dasz: “Odśwież komputer z zachowaniem istniejących plików”. Wtedy o ile dobrze mi wiadomo przywracany jest Windows do stanu “fabrycznego” (czyli wróci do Windows 8 ), ale zachowany jest profil i folder użytkownika wraz z jego dokumentami. Konieczne będzie ponowne zainstalowanie wszystkich programów i gier. Jeżeli masz też taką możliwość to warto zrobić kopię zapasową ważnych plików.

 

Możesz też dać: “Usuń wszystkie dane i ponownie zainstaluj system Windows”. Wtedy dysk zostanie całkowicie wyczyszczony i na nowo zainstalowany system Windows 8. Wtedy wszystko powróci do stanu jaki był w momencie kiedy kupiłeś laptopa. Ta opcja trwa pół dnia.

 

Niezależnie od tego, którą z tych opcji wybierzesz, rób to na podłączonym zasilaniu, bo w przypadku przerwania tego procesu, może się wszystko całkowicie posypać.