Po aktualizacji nie można uruchomić panelu sterowania, "pulpit" cały czas się odświeża

Witam 

Jak w temacie. Po aktualizacji z win 7 system co kilkadziesiąt sekund odświeża pulpit i pasek startu,  nie można też uruchomić “panelu sterowania” tzn. np. w oknie wyszukiwania wpisuję “panel sterowania” po wciśnięciu tej ikony panel pojawia się na chwile po czym zawsze następuje tak jak by odświeżenie pulpitu (razem z odświeżeniem ekranu znikają na chwilę ikony z paska start) i znika, inne sposoby uruchomienia panelu powodują taki sam efekt. Problem występuje na laptopie Dell inspiron n5040 na świeżo postawionym systemie na nowym dysku SSD. Dodatkowo przy niskim stanie baterii po każdym odświeżeniu wyskakuje komunikat ostrzegawczy o niskim stanie baterii tak jak by system przed chwilą się uruchomił. Poniżej dodaję film video który chyba dosadnie zobrazuje mój problem. 

Co mogę zrobić by to naprawić?

WIDEO YT

Zauważyłem również, że nie mogę przestawić ikon ponieważ po odświeżeniu zawsze wracają na swoje pierwotne miejsce.

Mam aktualnie podobny problem tylko że mi explorer.exe odświeża się ciągle, mam restarty co parę sekund. Możesz spróbować wejść w menadżer zadań (u mnie jedyna rzecz która teraz działa) i uruchomić ręcznie panel sterowania komendą (control.exe). Mimo że mi to nie pomogło to spróbuj uruchomić w konsoli administratora polecenie sfc /SCANNOW, może pomóc

dzięki za zainteresowanie, ale nic z tego panel pojawia się na pół sekundy i znika :confused:

Jeżeli Masz taką możliwość to można spróbować w taki sposób. Na innym komputerze ściągnąć obraz Windows 10 (opcja przygotowania instalki dla innego komputera). Z tak przygotowanego nośnika uruchomić komputer i dokonać naprawy

Masz wszystkie aktualizacje do 10 zainstalowane?

 

aktualizacje mam wszystkie, z tym obrazem sprawdzę jutro. szczegóły błędy z dziennika zadań 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: explorer.exe, wersja: 10.0.10586.104, sygnatura czasowa: 0x56aaffa0