Po aktualizacji sterowników mam kłopot z dźwiękiem

Mam kłopot ze sterownikami. Od jakiegoś czasu miałem taki problem, że jak włączałem komputer, to zamiast ze słuchawek dźwięk był z głośników. Działo się to po zaktualizowaniu sterowników, więc je przywróciłem do poprzedniej wersji, ale problem nie zniknął, więc instalowałem różne wersje sterowników. W końcu udało mi się to naprawić w inny sposób niż kombinowanie ze sterownikami, ale po drodze musiałem coś zepsuć, bo teraz z kolei mikrofon działa lekko mówiąc beznadziejnie. Słychać mnie niewyraźnie, cicho i mnie przerywa. Jestem prawie pewien, że zainstalowanie sterowników które miałem zanim to się wszystko zaczęło by pomogło, ale nie mam pojęcia jakie one były ani jak to sprawdzić. Jakieś pomysły?

Opisz w "jaki inny sposób to naprawiłem ".
Podaj więcej danych na temat swojego komputera - jeżeli to laptop to model i nazwę producenta. Stacjonarny nazwę producenta i model płyty głównej. Jaka karta dźwiękowa, zintegrowana czy inna.

W pewnym momencie niektóre programy na stałe miały dźwięk z głośników, i wtedy zacząłem instalować inne sterowniki a rozwiązanie było prostsze, po prostu zmieniłem tam urządzenie odtwarzania z głośników na słuchawki. Szkoda, że o tym nie pomyślałem wcześniej.

Płyta główna: MSI, MS-7A70 (o to chodzi?)
Nie mam pojęcia jak sprawdzić czy karta zintegrowana czy nie jak to mogę łatwo sprawdzić?

Jeżeli nie kupowałeś oddzielnej karty to masz zintegrowaną. Przewód audio od głośników podłączony do wtyczki zainstalowanej na płycie głównej z tyłu.

Mam składany komputer, więc wydaje mi się, że musiałem kupić kartę osobno, zakładam, że mam niezintegrowaną. “Przewód audio od głośników podłączony do wtyczki zainstalowanej na płycie głównej z tyłu.” Jeżeli głośniki mam w monitorze to powinno wyglądać tak samo?

Hej,

To jeszcze podaj jaki masz monitor. Czy łączysz się z nim przy pomocy kabla HDMI? A w sumie najlepiej zrób screena z ustawień dźwięku - właśnie tam, gdzie zmieniałeś domyślne urządzenie do odtwarzania i nagrywania. O coś takiego chodzi.

obraz
obraz

Pozdrawiam,
Dimatheus

LG Flatron DM2350D, łączę się przy pomocy kabla HDMI.

  • A to aktualizowałeś sterowniki do kary dźwiękowej czy graficznej? Bo dźwięk w przypadku HDMI jest generowany tak naprawdę przez kartę graficzną.
  • Czy jak masz podłączony monitor i dźwięk odtwarzany w jego głośnikach, to jako domyślne urządzenie ustawione jest DM2350D-4?

Teraz jak o tym wspomniałeś, to sprawdziłem co zaktualizowałem i faktycznie są to sterowniki do karty graficznej, ale z nimi już jest wszystko w porządku. Później mieszałem ze sterownikami karty dźwiękowej myśląc, że z nimi jest problem, a okazało się, że tak jak napisałem wyżej, kłopot leży gdzie indziej i teraz nie wiem jakie sterowniki do karty dźwiękowej powinienem mieć.

Tak, jako domyślne urządzenie wtedy ustawione jest DM2350D-4.

Z tego co napisałeś masz podłączony przewód HDMI i przewód audio (okrągły jack) do wtyczki karty zintegrowanej. Czy w takim razie w monitorze masz wejście na przewód audio. Jeżeli tak jest to odłącz ten przewód i pozostań na HDMI. Ustaw jako domyślne odtwarzanie dźwięku ze sterowników nVidi.

Przewodu audio nie miałem podłączonego, ustawiłem domyślne odtwarzanie dźwięku ze sterowników nvidii i dla testu przełączyłem słuchawki z komputera do monitora. Dźwięk z mikrofonu minimalnie się poprawił, ale to dalej nie jest to samo co było kilka dni temu, nie licząc słuchawek, (bo miałem odłączyć przewód audio) mam podłączone tylko zasilanie i HDMI.

dasdadsdas

Czekaj, czekaj - a słuchawki podłączasz do monitora czy do komputera? Ile portów jack mają te słuchawki - jeden czy dwa?

Mają jeden port. Wcześniej miałem podłączone do komputera, ale miałem zmienić domyślne odtwarzanie dźwięku na sterowniki nvidii, więc podłączyłem je do monitora. Przypominam, że problem jest z mikrofonem.

No to podłącz słuchawki do monitora i pokaż, jak wyglądają urządzenia nagrywające w ustawieniach dźwięku.

W menedżerze urządzeń jest opcja: “Przywróć sterownik”, skoro piszesz, że aktualizowałeś sterownik.
U mnie jest nie aktywna.

Daj znać jeśli Ci się rozwiązać problem.

Przywróciłem sterownik, wcześniej z jakiegoś powodu miałem tą opcje niedostępną, problem nie zniknął zauważyłem też, że muszę mieć poziomy ustawione w ten sposób, żeby mnie w ogóle było słychać (chodzi o dB, bo głośność mogę zmieniać i dalej mnie słychać):


Jestem prawie pewien, że tak nie powinno być. Czy możliwe, że przez mieszanie ze sterownikami zepsułem kartę dźwiękową? Czy może dalej mam złe sterowniki?

Raczej masz złe sterowniki.
Ale spróbuj ustawić katę dźwiękową (zmień głośniki) na urządzenie domyślne (w zakładce Odtwarzanie)
Spróbuj również włączyć Miks stereo, masz wyłączone.

Zrobiłem to, podobno słychać mnie trochę lepiej. Jakie sterowniki powinienem mieć?

Skoro słychać Cię lepiej i wszystko działa, nie ma potrzeby instalacji sterowników. Jeśli masz system Windows 10 to sterowniki same się aktualizują przez Windows Update.

Słychać mnie trochę lepiej, to dalej nie jest to co powinno być. W porównaniu do tego co było wcześniej, to jest tragedia. Wcześniej nie ustawiałem na 30 dB i wydaje mi się, że to jest problem. Powinienem mieć ustawione na 0 tak jak ma każdy, ale wtedy w ogóle mnie nie słychać. Wcześniej mogłem mieć na 0 i było dobrze.