Po "aktualizacji" ubuntu 11.10 do 12 problem z włączaniem

Witam. Mam laptopa Toshiba Sattelite. I mam pewien problem :smiley: Otóż wyskakiwało mi ciągle info o gotowej aktualizacji nowej wersji ubuntu. Wczoraj się w końcu na to zdecydowałam, bo wychodziłam z domu, a wiedziałam, że to długotrwały proces. Więc włączyłam uaktualnianie, wszystko pozaznaczałam co i jak trzeba i wyszłam z domu, bo inne aktualizacje z wcześniejszych wersji przebiegły bezproblemowo. Wróciłam do domu po jakichś 6 godzinach, jak nie więcej. A tu zawiesiło się na instalowaniu nowych pakietów, ani anuluj, ani nic. Ok. Dałam mu jeszcze czas. Ale była u mnie w mieścinie burza i wyłączyli prąd w sąsiedztwie. Odpalam w nocy kompa, a tu pokazuje mi się jakiś ekran GNU GRUB wersja 1.99-12ubuntu5 i na dole 5 opcji do wyboru

  • ubuntu za pomocą systemu Linux 3.0.0-17-generic

  • ubuntu za pomocą systemu Linux 3.0.0-17-generic tryb ratunkowy

  • previous Linux version

  • memory test memtest86+

  • memory test memtest86+,serial console 115200

Cokolwiek włączam, nic nie odpala. Wszędzie oczekuje jakichś komend czy kij wie czego. Sudo startx nie pomaga. Ubuntu miało być dla mnie dobre, bo komputer jest mi potrzebny w sumie tylko do siedzenia w necie! A póki co mam troche problemy ;p Zależy mi żeby normalnie odpalić system i żeby więcej nic sie nie pojawiało, bo mam dość podkradania innym domownikom ich komputerów, z góry mówię, że jestem w tych sprawach ciemna (o ile jeszcze nikt się nie zorientował) i proszę o dokładne, proste wskazówki, co gdzie mam wpisać i co jak mam zrobić. Dziękuje :smiley:

linux-image-3.0.0-17-generic : Oneiric (11.10) : Czyli Ubuntu 12.04 ci się nie zaktualizowało, istnieje na to rozwiązanie ściągnij obraz ISO 12.04 i zainstaluj na czysto.

Odpal LIveCD, połącz się z internetem, uruchom emulator terminala, odpal:

sudo su

mkdir /mnt/ubuntu

# teraz wykonujesz mount /dev/partycja/z/ubuntu /mnt/ubuntu

mount --bind /dev /mnt/ubuntu/dev

mount --bind /sys /mnt/ubuntu/sys

mount --bind /proc /mnt/ubuntu/proc

cp /etc/resolv.conf /mnt/ubuntu/etc

chroot /mnt/ubuntu

do-release-upgrade