Po aktualizacji win 10 (dzisiaj, trwała parę godzin) nie mam ustawień

Tak jak w temacie.
Mam wszystkie ikony panelu sterowania i działają natomiast ustawienia
(te króre wyglądały jak grafika “metro”) nie działają.
Zastanawiam się czy w dobre słowa problem ująłem ;-).
Sklep działa.

Chodzi ci o te mające ikonę zębatki?

1 polubienie

Instalowałeś hejterskie programy w stylu SShutUp10 psujące system?

Tak, o to chodzi.

Hejterskie programy…do mnie to jak do swojego dziadka musisz.
Advanced System Care przez rok , a od 3 m-cy Wise Care ( Advanced wywalony) ?
O taki soft pytasz ?

Wejdz w ustawienia…no ja wlasnie tego nie mam.

Wpisz w wyszukiwarce frazę odzyskiwanie i spróbuj się dostać do opcji resetuj ustawienia fabryczne. Z tym, że… skopiuj własne potrzebne dane na jakiś nośnik wcześniej. Wybiesz opcję, gdzie nie ma informacji o pozbywaniu się komputera (bodajże szybsze resetowanie). Następnie wszystkie dyski (partycje) z danymi użytkownika.

Potrzebujesz tylko konsoli CMD (DISM i SFC z poradnika Microsoft) / Powershell (skrypt z newsa), jak działa menadżer urządzeń to możesz wykonać sprawdzanie stanu systemu:

image

opcjonalnie też można z eksploratora pliku:

W nowszych buildach podmienione na Powershell

Robiłem (z poradnika microsoftu)i nic nie dało. Nie będe się cofał na razie bo co chce to działa.
Może pojawi sie z czasem jakaś inna porada…gorzej jak nagle ustawienia stanal sie przeszkoda w mojej pracy. Ale jak dla mnie to nie fall creator…tylko fail creator. Robie aktualizacje na drugim laptopie. Ciekawe co tam zrobi.

Spokojnie. U mnie za to frustrujący problem z portami USB. Chcę obejrzeć jakiś film z dysku przenośnego czy Pendrive, to w trakcie oglądania system traci połączenie z USB i film się zawiesza. To samo z muzyką z urządzeń USB.