Po aktualizacji Windowsa 10 do 1903, filmy z OBS'a przycinają się podczas przewijania i obrabiania

Cześć.

Kilkanaście dni temu w końcu mogłem zaktualizować swojego Windowsa 10 do wersji 1903, niestety nie wiem czy się z tego cieszyć czy nie, bo jak zawsze są jakieś problemy.

Do nagrywania rozgrywki używam OBS’a, przed aktualizacją Windowsa wszystko chodziło jak należy, tj. filmy nagrane nim mogłem dowolnie przewijać aplikacji Filmy i TV, bądź MPC (dołączanego do K-Lite) oraz w aplikacji do przycinania i lekkiej obróbki filmów - Avidemux. Po aktualizacji nagrane materiały są trudne do edycji. O ile odtworzenie nie jest mega problematyczne, to przewinięcie do jakiegoś konkretnego momentu w dowolnej wymienionej aplikacji wyżej jest niemożliwe, a co za tym idzie nawet przycięcie materiału jest problematyczne, a gdy się nawet uda to wyskakują dziwne niezrozumiałe dla mnie błędy, które nie powodują błędnego odtwarzania zapisanego materiału.

Problem leży prawdopodobnie po stronie zapisu materiału przez OBS, bo otwierając nagrania nagrane przed aktualizacją Windowsa - wszystkie mogę odtwarzać i edytować normalnie bez zająknięcia. OBS jest zaktualizowany do najnowszej wersji, żadnych opcji nie zmieniałem, bo nie ma za bardzo co zmieniać. Żadnych opcji nie przybyło. Korzystam z kodeka sprzętowego QSV ze względu na mniejsze obciążenie procesora graficznego nVidii w czasie gry.

Próba przeinstalowania sterowników nVidii czy samego OBS’a nic nie dała i powiem szczerze, że nie mam więcej pomysłów na to, co może być przyczyną.

Znalazłem coś takiego co dotyczy OBS-a.
Przeczytaj , może to jest to.
https://obsproject.com/wiki/How-to-disable-Windows-10-Gaming-Features
Powyłączaj w funkcji Granie co się da

Tryb gry i pochodne dostępne w Windows 10 mam wyłączone od samego początku po instalacji i zweryfikowałem to jako jedna z pierwszych rzeczy po aktualizacji do 1903 i wszystko było i jest wyłączone.

To dlaczego nie wróciłeś do poprzedniej wersji. Przy 1809 można to zrobić w ciągu dziesięciu dni.
Tak przy okazji, jak pobierałeś update?. Rozumiem ze przez Windows Update ale do wersji 1809 były dwie opcje. Kiedy system był na pewno kompatybilny z najnowsza wersją, pobieranie bylo automatyczne. Kiedy był kompatybilny z systemem lecz nie wiadomo czy z aplikacjami , pobieranie było poprzez Windows Update bez gwarancji kompatybilności z aplikacjami. Można było jeszcze pobrać poprzez Asystenta lub MCT ale wówczas pobieranie i instalacja była całkowicie na własna rękę.
Ostatecznie po to jest w Win 10 telemetria.
Z tego co wyklikałem to nie jestes osamotniony w tym problemie.

Wiem już jedno, że winny jest kodek QSV od Intela. Po zmianie na NVENC zapisany materiał jest w stanie idealnym, ale na dłuższą metę używanie go nie jest dla mnie zadowalające, bo obciążona samą grą karta graficzna ponad 4 letniego laptopa, który ma na starcie problemy z wysokimi temperaturami będzie prowadziło jeszcze bardziej do throttlingu. Połączenie QSV dla OBS i gra na Nvidii była optymalna w moim przypadku.

Próba aktualizacji sterowników Intela nie przyniosła żadnych zmian w tym temacie.

BTW.

Pamiętam to z czasów Windowsa XP, tylko po co w dzisiejszych czasach ludzie instalują takie potworki?