Po aktualizacji z Windows 8 do 8.1 nie działa większość gier

Witam. Dzisiaj używając laptopa z Windowsem 8 wyświetlił mi się komunikat, że muszę zaktualizować Windowsa 8 do 8.1. Do wybrania były opcje: “Teraz, za 1 godzine, za 2 godziny, za 4 godziny, Przypomnij mi później”. Wybrałem opcję “teraz” i komputer się ponownie zaczął uruchamiać oraz konfigurować i instalować aktualizację. Po całym procesie chciałem zagrać w League of Legends. Wchodząc do rozgrywki gra się natychmiastowo wyłączyła oraz wyświetlił się komunikat: “Wystąpił nieznany błąd związany z DirectX…”. Natomiast próbując uruchomić Team Fortress 2 i Counter Strike:GO wyskakiwał komunikat: “Failed to create D3D device”. Dodam, że gdy chcę uruchomić GeForce Experience wyskakuje “Unable to start Nvidia…”. Przed aktualizacją wszystko działało szybko i płynnie.  Próbowałem już reinstalować DirectX. Pobrałem instalkę z oficjalnej strony Microsoft ale wyświetla się w pewnym momencie informacja o tym, że mam już go zainstalowanego. Chciałem jeszcze spróbować odinstalować DirectX ale nie mogę znaleźć go w Panel sterowania/odinstaluj programy. Wpadłem na pomysł próby znaleznienia aktualnych sterowników do karty graficznej ale niestety nie mogę uruchomić GeForce Experience.

Na koniec pragnę dodać, że nie jestem doświadczonym i obeznanym w tematach komputerów użytkownikiem, więc prosiłbym o dokładne tłumaczenie porad jak to naprawić/co mam zrobić.

 

Specyfikacja mojego laptopa:

Lenovo

Windows 8.1 64-bitowy

i5-4200M 2,50 GHz

8192MB RAM

GT 755m

DirectX 11

Zainstaluj następujące rzeczy: DirectX, sterownik Intel, sterownik NVIDIA.

Zainstalowanie sterowników NVIDIA z podanego wyżej postu pomogło. Teraz wszytsko działa.