Po automatycznym wyłaczeniu ekranu znika pasek zadań

Witam.

Gdy odejdę od komputera na np. 30 min wyłącza mi się sam ekran (staje się czarny). Po poruszeniu muszką, lub kliknięciu jakiegokolwiek klawisza wiadomo, że ekran się włącza. Tylko, że u mnie jest taki problem, że po takim czymś pasek zadań znika i trzeba zakończyć i uruchomić ponownie proces eksploratora.

Ekran bez paska zadań:

beztytuuy.th.png

Pamiętaj że nie jest to ostateczna wersja systemu. Nie wiem czy w wersji którą Ty posiadasz nadal jest opcja ‘‘Send Feedback’’ w każdym praktycznie oknie (pasek okna), możesz tak zgłosić błąd/lukę.

Witam!

Mam dokładnie ten sam problem co Ka$$. Czy komuś udało się znaleźć przyczynę a jeszcze lepiej rozwiązanie?

Mam ten sam problem od jakiegoś miesiąca. Zna ktoś przyczynę tego???

Najprawdopodobniej skopany sterownik karty graficznej. Mam to samo. Stareńka GeForce FX5200 i ostatni dostępny do tej karty dla Visty/7 sterownik v.96.85. Po wyłączeniu monitora zgodnie z bieżącym ustawieniem planu zasilania i ponownym jego włączeniu z paska zadań zostaje tylko windowsowy orb - przycisk Start.

Najlepszy z tego wszystkiego jest sposób na przywrócenie normalnego paska zadań - wystarczy włączyć i za chwilę wyłączyć Menadżer zadań :o :slight_smile:

Witam!

Mam ten sam problem, na moim laptopie z 64bit Windowsem 7. Pasek zadań znika, po wybudzeniu ekranu. Zamiast pisać elaborat, na temat moich obserwacji, pozwolę sobie zamieścić w poście suche fakty (zaobserwowane, na moim komputerze):

Problem nie pojawia się, gdy ekran zostaje wygaszony w skutek zamknięcia klapy (ekranu) laptopa.

Problem nie pojawia się, gdy ekran zostaje wygaszony, bez wcześniejszego włączenia wygaszacza ekranu.

Wyłączyłem wygaszacz ekranu (mam nietypowy, niestandardowy wygaszacz) na moim komputerze, i mam problem z głowy. Nie próbowałem jeszcze włączać innych (systemowych) wygaszaczy, więc nie wiem czy problem pojawia się z nietypowymi wygaszaczami, czy ze wszystkimi wygaszaczami. Gdyby ktoś to sprawdził, dajcie znać.

Szukając informacji na temat tego problemu, znalazłem podobny wątek http://winforum.pl/showthread.php?t=15147 .

Z moich obserwacji/testów, potwierdzam, ze problem powoduje aplikacja explorer.exe. Po jej zamknięciu (w menedżerze zadań) i ponownym jej otwarciu wszystko się wyświetla. Jednak, dużo bardziej wygodnym dla mnie rozwiązaniem tego problemu, na chwile obecją, jest wyłaczenie wygaszacza ekranu.

Dajcie znać jak sprawa wygląda u Was.

Ps. Sprawdzałem również zagadnienie sterowników karty graficznej. Przeinstalowywałem sterowniki, na kilka kilka innych wersji, i nic nie pomagało, więc:

Problem nie stanowią sterowniki karty graficznej (przynajmniej u mnie)

Pozdr

Witam!

U mnie również występuje ten problem ale mam jeszcze inny sposób: gdy zniknie pasek biorę na pulpicie prawy przycisk myszki > personalizuj > na dole po prawej ‘’ wygaszacz ekranu’’ > i “podgląd” na chwilkę, wyłączam podgląd i pasek już jest :smiley:

Heh mam identyczny problem. Znalazł “już” ;D ktoś jakieś rozwiązanie na ten problem. Jest to strasznie uciążliwe i nawet po reinstalacji systemu problem wraca.