Po automatycznym wyłaczeniu ekranu znika pasek zadań

(Ka$$) #1

Witam.

Gdy odejdę od komputera na np. 30 min wyłącza mi się sam ekran (staje się czarny). Po poruszeniu muszką, lub kliknięciu jakiegokolwiek klawisza wiadomo, że ekran się włącza. Tylko, że u mnie jest taki problem, że po takim czymś pasek zadań znika i trzeba zakończyć i uruchomić ponownie proces eksploratora.

Ekran bez paska zadań:

beztytuuy.th.png

(Dark Smark) #2

Pamiętaj że nie jest to ostateczna wersja systemu. Nie wiem czy w wersji którą Ty posiadasz nadal jest opcja ''Send Feedback'' w każdym praktycznie oknie (pasek okna), możesz tak zgłosić błąd/lukę.

(Staff) #3

Witam!

Mam dokładnie ten sam problem co Ka$$. Czy komuś udało się znaleźć przyczynę a jeszcze lepiej rozwiązanie?

(parzyte) #4

Mam ten sam problem od jakiegoś miesiąca. Zna ktoś przyczynę tego???

(goomish) #5

Najprawdopodobniej skopany sterownik karty graficznej. Mam to samo. Stareńka GeForce FX5200 i ostatni dostępny do tej karty dla Visty/7 sterownik v.96.85. Po wyłączeniu monitora zgodnie z bieżącym ustawieniem planu zasilania i ponownym jego włączeniu z paska zadań zostaje tylko windowsowy orb - przycisk Start.

Najlepszy z tego wszystkiego jest sposób na przywrócenie normalnego paska zadań - wystarczy włączyć i za chwilę wyłączyć Menadżer zadań :o :slight_smile:

(Pawel Lubicz) #6

Witam!

Mam ten sam problem, na moim laptopie z 64bit Windowsem 7. Pasek zadań znika, po wybudzeniu ekranu. Zamiast pisać elaborat, na temat moich obserwacji, pozwolę sobie zamieścić w poście suche fakty (zaobserwowane, na moim komputerze):

Problem nie pojawia się, gdy ekran zostaje wygaszony w skutek zamknięcia klapy (ekranu) laptopa.

Problem nie pojawia się, gdy ekran zostaje wygaszony, bez wcześniejszego włączenia wygaszacza ekranu.

Wyłączyłem wygaszacz ekranu (mam nietypowy, niestandardowy wygaszacz) na moim komputerze, i mam problem z głowy. Nie próbowałem jeszcze włączać innych (systemowych) wygaszaczy, więc nie wiem czy problem pojawia się z nietypowymi wygaszaczami, czy ze wszystkimi wygaszaczami. Gdyby ktoś to sprawdził, dajcie znać.

Szukając informacji na temat tego problemu, znalazłem podobny wątek http://winforum.pl/showthread.php?t=15147 .

Z moich obserwacji/testów, potwierdzam, ze problem powoduje aplikacja explorer.exe. Po jej zamknięciu (w menedżerze zadań) i ponownym jej otwarciu wszystko się wyświetla. Jednak, dużo bardziej wygodnym dla mnie rozwiązaniem tego problemu, na chwile obecją, jest wyłaczenie wygaszacza ekranu.

Dajcie znać jak sprawa wygląda u Was.

Ps. Sprawdzałem również zagadnienie sterowników karty graficznej. Przeinstalowywałem sterowniki, na kilka kilka innych wersji, i nic nie pomagało, więc:

Problem nie stanowią sterowniki karty graficznej (przynajmniej u mnie)

Pozdr

(Kylo388) #7

Witam!

U mnie również występuje ten problem ale mam jeszcze inny sposób: gdy zniknie pasek biorę na pulpicie prawy przycisk myszki > personalizuj > na dole po prawej '' wygaszacz ekranu'' > i "podgląd" na chwilkę, wyłączam podgląd i pasek już jest :smiley:

(402105) #8

Heh mam identyczny problem. Znalazł "już" ;D ktoś jakieś rozwiązanie na ten problem. Jest to strasznie uciążliwe i nawet po reinstalacji systemu problem wraca.