Po awarii nie widzi partycji

Witam!

Dziś rano najprawdopodobniej przez nagłe wyłączenie prądu rozsypał mi się system: XP SP3. Nie mogłem go uruchomić nawet w trybie awaryjnym. Znalazłem jakąś starą płytkę z Windowsem i chciałem naprawić te uszkodzone pliki jednak nie udało się. Zainstalowałem więc na nowo Windowsa, ale przez to zrobił się wielki chaos. Chciałem zgrać najważniejsze rzeczy: zdjęcia i muzykę, ale Windows nie widzi 2 partycji ;( (widzi 130GB na 250GB). Nie wiem czym jest to spowodowane. Win XP, którego zainstalowałem jest stary z 2002 bez SP. Może w tym tkwi problem. Jutro brat odda mi płytkę z Win XP tylko już tym nowym, z SP3 i nie wiem czy znów go instalować. Chcę odzyskać tylko dane z tych dwóch partycji. Jest to możliwe?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

http://www.google.pl/search?hl=pl&sourc … =&gs_rfai=

Mi życie w podobnej sytuacji uratował kiedyś testdisk - ale od razu mówię że trzeba się znać, jest po angielsku i w DOSie. W pierwszej kolejności skorzystaj z narzędzia do naprawy sektora rozruchowego (to ci najprawdopodobniej padło - zapisana jest w nim tablica partycji która uległa uszkodzeniu i ją trzeba odbudować). Zrób tak:

  1. Uruchom instalator Windows z płytki

  2. Wybierz konsolę odzyskiwania systemu

  3. Wpisz fixmbr \Device\HardDisk0 (jeśli masz jeden dysk; jeśli masz np 2 a win jest na tym drugim powinno byc harddisk1)

To powinno przywrócić MBR (sektor rozruchowy) a zatem i tablicę partycji

Jeśli to nic nie da spróbuj programów do odzyskiwania danych (kliknij link podany przez Tiriona) z ich pomocą powinieneś odzyskasz część danych.