Po awarii systemu nie działa napęd

Po awarii systemu win 7 ultimate i próbach naprawy błędów,które nie przyniosły spodziewanego efektu chciałem sformatować partycję C. Niestety po włożeniu płyty boot do napędu i restarcie nadal pojawiają się windowsowe okna trybu uruchamiania, ładowania plików itp. Pytanie, co zrobić by uruchomić napęd i usunąć uszkodzone pliki systemowe z partycji. Nigdy wcześniej z czymś podobnym nie miałem do czynienia :frowning:

Masz ustawione w bios butowanie z napedu DVD

Uruchom system normalnie, włóż płytę do napędu, nie restartuj lecz wykonaj to: procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html od punktu drugiego.

@WOLF, właśnie tak, mam…

Dodane 18.01.2012 (Śr) 15:50

@Poraj , niestety ale, co najważniejsze, nie mogę normalnie odpalić systemu. Od razu pojawia się ekran z paskiem ładowania plików lub zamiennie, ekran do ew. naprawy błędów… zastanawiam się już, czy przy tym wszystkim nie padł dysk.

Tylko co ma dysk do niemożliwości uruchomienia komputera z napędu? Gdybyś miał możliwość uruchomienia komputera, choćby z CD/DVD, można sprawdzić dysk, ale w tej sytuacji nie mam pomysłów… może to problem sprzętowy (można sprawdzić czy wszystko jest odpowiednio podłączone itd.).

A może to wina płyty, z której chcesz uruchomić komputer?

Czy tak samo dzieje się, kiedy próbujesz uruchomić komputer z płyty Ubuntu? http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/download

Jesli już nie będziesz miał pomysłów, i wyjdzie Ci, że to dysk, to jeszcze zostaje Ci to: wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html no i oczywiście potem próba czystej reinstalacji.