Po chwili bezczynnosci serie 'qqqqq' samoczynne

Cześć,

Mam taki problem, komputer po chwili bezczynności jak ruszę myszką samoczynnie ‘pika’ (tak jak wyskakuje jakiś komunikat) i samoczynnie wbija kilka serii ‘qqqqqqqqqqqqqqqqq’ i tak 3-5 razy i przestaje, pracuje normalnie.

W czym może leżeć problem?

Dzięki za pomoc.

Uszkodzona klawiatura?

mówisz o literze “q” czy o pikaniu systemowego beepera?

Masz zwarcie na ścieżkach. Rozkręć klawiaturę i wyczyść ścieżki, ewentualnie wymień na nową i będzie ok.

myślę że felerna klawiatura powodowałaby “cyrki” w przeróżnych okolicznościach a nie

Dlatego prosiłem aby kolega jaśniej opisał tą reakcję na poruszenie myszą.

Raczej to klawiatura, bo miałem podobnIe. Jak otwierałem aplikacje zawierające pole tekstowe to też mi wypisywało nieskończony ciąg danej litery i jak przeczyściłem spirytusem ścieżki w obrębie tego przycisku, problem zniknął.

Sorry za opóźnienie :slight_smile:

Więc tak, chodzi o to, że jest systemowy beeper + te serie z qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq bo chwili bezczynności jak się ruszy myszką (reakcja wiązana poruszanie myszką = beep + serie ‘qqqqqqqqqq…qq’).

To jest zestaw klawiatura i myszka Logitecha bez kabli :slight_smile:

Spróbuj podmienić klawiaturę na inną i powinno być ok.

To jak wrócę znowu do domu to tak zrobię.

Możliwe, że tak jest, klawiatura najnowsza nie jest :wink:

Nie jest powiedziane, że jest walnięta. Rozkręć ją i przeczyść z syfu pod spodem klawiszy, przeczyść gumki oraz ścieżki(gumki wodą, ścieżki spirytem lub denaturatem) i powinno być ok, bynajmniej mnnie to pomogło. Piszę o wymianie, ponieważ chodzi tutaj o sprawdzenie, ponieważ szkoda żebyś poświęcił 30 minut jak nie więcej na rozebranie, wyczyszczenie i złożenie klawiatury i okazało się, że dalej jest lipa, a jak wymienisz klawiaturę i będzie ok, będziesz wiedział, ze to ona i że jest przynajmniej jakiś sens podjęcia się jej wyczyszczenia. Mnie tak się właśnie wydaje, że nawchodziło kupę syfu do środka i robi się zwarcie na ścieżce litery q.

Wyłącz opcję oszczędzania energii w Menadżerze urządzeń dla urządzeń USB.

http://www.vistaheads.com/forums/micros … s-7-a.html

Ok wrócę i sprawdzę :slight_smile:

Posiadam alkohol izopropylowy więc czyszczenie będzie an bogatości :wink: dzięki :slight_smile:

Bardzo dobrze, jak masz izopropylowy, to tym lepiej, bo on jest najlepszy do takich rzeczy…