Po co dodatkowe zasilanie dla płyty głównej

Zamówiłem właśnie płyte główną która oprócz normalnego wejścia od zasilacz posiada wejście cztero pinowe jpw1,którego mój zasilacz nie posiada ,wiem że dochodzą tam dwa kable masy i dwia 12w,Moje pytanie poco po 2x jeśli zasilanie jest itak to samo .Bardzo prosze niepytać sie jaki mam zasilacz,ani że mam go zmienić na mocniejszy!

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

I pytanie - jak się ma ankieta do Twojego tematu?

Ankiety tworzymy w konkretnym celu, nie jest to środek rekreacyjny :wink:

Co kupiłeś? Jaki masz zasilacz?

Jak masz płytę z wtyczką P4 (wspomaganie zasiania procesora) i nie masz zasilacza z P4, to na 100% masz zasilacz z mocną +5 i słabą +12, skutki braku myślenia mogą być tragiczne dla funduszy mamusi, jak coś się spali to serwis może nie uznać gwar.

ksednen6kvjkuttcm.jpg

Widzę że dla większości jak na razie ważniejszy jest procesor, pewnie są to pr0 8 latki z P4/ D/ Celeron 3 GHz w górę.

OTy-kosmos.JNJN

Ja zaznaczyłem procesor…ale wg. mnie nie ma rzeczy najważniejszej wszystko jest ważne aby współgrało i aby jedna częśc nie “spowolniała” możliwośći drugiej. Czyli np Core 2 Duo Extreme i Geforce 7300. Wszystko trzeba dobrać optymalnie.

No nie. Niezmieniaj. Lepiej zmienić całego spalonego kompa :evil: Według mnie najważniejszy jest zasilacz. Przypuśćmy że masz C2D, Asus P5N-E i 1GB pamięci goodram, bo poradziłeś się kolegów z forum :slight_smile: Idziesz do MM :x po obudowę. Wybierasz sobie jakąś fajną, a teraz szukasz zasiłki. Sprzedawca oczywiście poleca co? Codegena, albo inny szmelc :x : "To świetny zasilacz, nie trzeba lepszego, ma moc 500W! !!

Oczywiście to tylko przypuszczenia, ale jeśli ma się zasilacz 1000W za 50zł to najprawdopodobniej tak będzie !!

Nie no Tobi wszyscy przytomni wiedzą ,że zasilanie to podstawa wszystkiego , ale nie dajmy się zwariować . Zasilacz markowy 400Watowy jest praktycznie nie do pokonania przez 90% konfiguracji sprżetowej użytkowników. Prawdziwe 400Wat pociągnie prawie wszystko.

ej a może wreszczie ktoś mi odpowie czy jak puszcze zasilanie w to wejście to będzie działać,nawet jak ma sie wszystko po palić.

Co niektórzy to nie powinni mieć prawa do posiadania komputera.

Możesz łaskawie odpowiedzieć co kupiłeś? Czy nie?

Jak linia +12V będzie za słaba to albo ie odpali lub popali kompa.

Tak bo każdy ma 10 lat i gra na komputerze. Czy szybkie procesory są tylko dla graczy? Serwery mają po kilka proców i nie mają 4x GF8800GTX.

Skala ważnych układów według mnie:

  • płyta główna

  • procesor

  • ram

  • karta graficzna

  • zasilacz

  • napęd dvd

  • klawiatura

  • myszka

  • twardy dysk

  • obudowa (może jej nie być :smiley: )

:slight_smile:

kupiłem płyte główną z dodatkowym zasilanie dla procka 4 piny jak puszcze sam tam zasilanie to będzie dobrze?zasilacz niema tej wtyki ale tak czy nie

Zobacz, lub wejdź na forum na którym działają wróżki.

Umiesz czytać?

Moim zdaniem najważniejsza jest płyta główna, ponieważ do właśnie niej jest podpięte wszystko ram, grafa, procek, dysk, napędy.

Ale ogólnie wszystko jest równie ważne, bez ramu nie zadziała, bez grafy, zasilacza, procka, dysku, też nie. według mnie najmniej ważne są głośniki, karta dźwiękowa, napędy bo bez tego komputer będzie działać, napęd tylko do zainstalowania windowsa potrzebny najbardziej.

A prąd jak się dostaje do płyty?

Najważniejszy jest zasilacz, można sobie mieć płytę za 1000 zł i zasilacz za 40 zł jakiegoś mustanga z wachaniami napięć od np 11.60 do 13.40W na +12V. Od takich wachań szybko siądzie dysk, kondensatory na płycie wyleją.

Chyba Volt

Jak czytam te bajki co powyżej to :x

Markowy zasilacz o mocy 350 W, wystarczy praktycznie do każdego zestawu domowego. Zaznaczam markowy a nie codegen czy no name

A moim zdaniem zasilacz. Bez niego PeCet nie ruszy bo jak będzie zasilany?

A co Ci z super wypasionego zasilacza jak nie bedzie miał co zasilać ??

Wszytskie komponenty są ważne (no może z wyjątkiem mychy, budy i klawy) a przede wszystkiem ich prawidłowy dobór

Karta graficzna

Procesor

Zasilacz

Dysk twardy

Płyta główna

Obudowa

co do tej ankiety to wszystko jest ważne bo jedno bez drugiego i trzeciego i tak dalej by sie nie obeszło a co do tej ankiety to gdzie sie podział monitor co mam se oczami poświecić aby był obraz

  1. Zasilacz!!!

2.Proc

3.Płyta

4.grafa

5.Dysk

6.Obudowa

Chyba o mnie i moim problemie zapomnieliście! W niczym mi nie pomogliście,kupiłem płyte główną msi K8T Neo 2 v2.0 i procka athlona 64 3500+ do tego mam GF 5500 256Mb,tuner telewizyjny karte sieciową radiową ,dysk Samsung Sp 80Gb,trzy wentylatory na obudowie wielkości tych w zasilaczu, i niemiałem tej wtyki od zasilacza do procka zasilania musiałem robić w ciemno bo nikt z was mi nie chciał odpowiedzieć i mi sie udało. Podłączyłem kabelkami i nic sie z kompem złego nie dzieje.Co najważniejsze nic sie nie grzeje a zasilacz jest lodowaty!.A i zgadnijcie mondrale od wielo watoych zasilaczy , jaki mam zasilacz. :stuck_out_tongue: