Po co informatykowi nr routera

Witam,mam trochę nietypowe pytanie jak na to forum. A mianowicie po co komuś (znajomy) mój nr firmvare z routera. Poprosił mnie ostatnio informatyk czy może sobie spisać. Dodam ze zna hasło jak się dostać na router. Nie znam się kompletnie na tym ,może mnie jakoś szpiegować czy zaszkodzić?

.Jestem kompletnie zielona.Drugi raz pisze.Odpowiedzcie prosze.

To wszystko nie powinno mu być potrzebne! Po wykonaniu swojej pracy, powinien Cię poinstruować jak masz samodzielnie zmienić dane wejściowe na router. Tylko Ty powinnaś je znać! Zrób to sama zgodnie z instrukcją routera.

Bardzo dziękuje za odpowiedz. Niestety podałam więc za późno już. A jeśli zmieniłoby się hasło to rozumiem że już nie wejdzie?

Oczywiście.

Na pewno chodziło o numer/wersję firmware routera?

Taka informacja może co najwyżej dać pogląd nt. danego firmware’u, czy nie powoduje np. jakiś problemów z działaniem routera (dość często na forach producentów użytkownicy opisują działanie tego typu sprzętu z konkretnym wydaniem softu/firmware) lub dać możliwość sprawdzenia, czy nie ma przypadkiem nowszej wersji na dany sprzęt, poprawiającej błędy aktualnie zainstalowanego.

W zasadzie to newralgicznymi danymi są dane logowania do routera oraz hasło sieci wifi, obie te rzeczy dają pełny dostęp do routera, a jeśli mowa jest o modemo-routerze (np. Livebox Orange/TP), do powyższych dochodzą jeszcze dane logowania/dostępowe do sieci dostawcy internetu…