Po co intel hd

siema zakupiłem nowego lapka wczoraj ale zauważyłem że ma 2 karty grintel hd graphics i geforca po co jest ta z intela

Intel to pewnie karta zintegrowana z płyty głównej, dziś nie wiem czy wszystkie płyty główne tak mają ale pewnie dobre 99% ma zintegrowaną kartę graficzną. GeForce, zapewnie jest dodatkową kartą graficzną dla osób, którym zwykła (zintegrowana) karta graficzna by nie wystarczyła. Przy czym nie każdy laptop ma 2 karty graficzne, przyjęło się, że z “zwykłch” (zintegrowanych) kart korzysta się w takich zwyczajnych sytuacjach do domu i biura (i duża część laptopów na tym poprzestaje), a laptopy do gier są właśnie z dodatkowymi kartami graficznymi.

Zintegrowane są po to żeby laptop mógł pracować długo na baterii - pobierają o wiele mniej energii od dedykowanych.

dokładnie tak jak pisze poprzednik. Jeśli korzystasz w danej chwili z mało wymagających aplikacji wtedy laptop korzysta z karty graficznej intel hd która w zupełności wystarcza do oglądania filmów, przeglądania stron bądz uruchamiania mało wymagających gier, wszystko po to aby zapewnić jak najdłuższy czas na bateri. Gdyby te same operacje wykonywać przy pomocy karty graficznej nvidia laptop by na jednym ładowaniu działał krócej, dlatego ta druga karta graficzna uruchamia się dopiero podczas bardziej wymagających gier, takich która karta intel hd po prostu sobie nie poradzi.

Nie z płyty głównej tylko “z procesora” …