Po co jest wejście USB w telewizorze i dvd

Po co jest wejście USB w telewizorze i dvd jak mój dysk przenośny który ma kabel USB 2.0 Y-Cabel się nie włącza a na mym androidzie pokazuje że połączył się z danym urządzeniem i nic się nie dzieje ?

O co chodzi ?

w telewizorach i DVD może nie być obsługiwany dysk przenośny tylko pandrive a w telewizorze może to być tylko USB serwisowe zależy od modelu TV

Bo Twój dysk musi być zasilany z dwóch gniazd USB, a w telewizorze masz jedno :razz:

no ale na pc przez jedom też się włączy i tak samo na laptopie ?

Zadałeś pytanie na które nikt ci nie odpowie. Po pierwsze jaki to model telewizora i dvd? Po drugie zapewne w instrukcji od obu urządzeń jest na pisane do czego wykorzystywane są USB.

na dvd moja mama podłącz telefon przez kabel usb do dvd i otwarza je wszystko !

Pewnie telefon widzi tak jak pendriva. Na telefonie jest zapewne system plików FAT32, a ty próbujesz NTFS. Trudno tutaj jest coś gdybać nie znając modeli tv i dvd.

Ja w TV Samsunga mogę sobie filmy avi, mp4 odtwarzać. Niekoniecznie więc USB musi być dla serwisu. Zależy to wszystko do czego USB ma być. Wszystko i tak w instrukcji pisze.

dobrze jutro sprawdzę jakie to modele i napiszę co i jak?

Możliwe też, że prąd jaki daje USB w TV/DVD nie wystarcza do uruchomienia dysku zewnętrznego a wystarcza do pendrive’a czy smartphone’a (który zresztą ma własne zasilanie)…

:roll:

A jeszcze lepiej instrukcja od obu urządzeń do ręki i zapoznaj się z nimi.

telefon na pewno jest wykrywany jako pendrive a dysk przenośny jest wykrywany już zupełnie inaczej i nie musi działać

złącza USB służą do podłączenia dysku przenośnego lub pendriva ważne by był sformatowany w formacie FAT32 by był wykrywany przez urządzenie.

Ludzie, ale kombinujecie… Prawie zawsze wejście USB w telewizorze służy do tego żebyś mógł sobie fotki czy filmik z pendrive obejrzeć no i oczywiście do aktualizacji softu.

na moim telewizorze pisze obok wejścia usb- USB IN SERVICE ONLY co to znaczy?

a na dvd nic nie ma w instrukcji tylko pisze to USB/DVD i nic więcej?

Masz w TV wejście serwisowe i tylko zaktualizujesz soft tym wejściem.

Mój telewizor ma to samo, za to monitor ma USB przez które odtwarza zdjęcia i mp3.

no dobrze ale dlaczego usb w dvd nie uruchamia mego dysku i telefonu mojej mamy telefon wszystko czyta ?