Po co powstała karta graficzna AMD Radeon HD Model HD 8470?

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć po co ? Bo uważam, że zostałem zrobiony w konia. Karta słaba, a ni stąd ni zowąd ma 2GB. Jak kupowałem, to myślałem, że jest dobra bo 2GB. Wiem teraz, ktoś zapewne mnie wyśmieje, że wcześniej nie sprawdziłem, ale to było tak, że miałem kupić innego kompa(z geforce’em), a ten(którego kupiłem) był na promocji(dużej) no i go wziąłem. Ale wracając, miałem wcześniej komputer z geforcem GT 9600 lub 8800 nie pamiętam, ale wiem, że miała 512mb i ona na singlu BF3 działa płynnie, a jak tu opisuję na obecnej BF3 na najniższych ustawieniach płynie nie działa. 

Pozdrawiam

Po co powstała? Właśnie po to żeby kupowali ją ludzie którzy nie znają się na sprzęcie i najważniejsza dla nich jest ilość GB na karcie graficznej.

Areh: Tak myślałem. Jeżeli to jedyny powód, to można zamknąć.

Dokładnie po to ona powstała - chwyt marketingowy, karta ta praktycznie nigdy nie wykorzysta tych 2GB. Przy kupnie karty trzeba zwracać na GPU a nie na ilość RAM. zresztą pacząc już na same zdjęcia tej karty - widać że to jest kompletny low-end, do tego karta według producent powinna być wyposażona w 1GB RAM, a nie 2. Warto również spojrzeć na stosunek ilości pamięci do szyny pamięci, w 8800GT masz 256bitów/512MB, w tej karcie masz marne 64bitów/1024MB (a w twoim przypadku nawet 2 razy tyle).

Ja także dałem zrobić się w bambuko tylko że nie do końca ja wybierałem tą kartę mówa o nvidi gt 520 ale sprzedałem ją za 50 zł i mam spokój :slight_smile: