Po czym rozpoznać uszkodzony procesor?


(Gacek2 0tdi) #1

Witam. Temat założyłem z czystej ciekawości (ale uważam że nie jednej osobie ten temat pomoże ) , ciekawi mnie jakie są objawy uszkodzonego procesora?


(Azazel33) #2

grzeje sie bezpowodu, bluescreeny, zwieszki.. mój stary duron miał ukruszony rdzeń to temperatury skakały do 100c aż odszedł w mękach


(Ro Man) #3

czarny ekran po uruchomieniu komputera... tak się objawił mój ś.p. pentium 1...


(Gacek2 0tdi) #4

No tak, ale czy uszkodzony proc w ogóle będzie w stanie uruchomić komputer ??


(Gural7) #5

nie ,procesor to serce komputera bez niego to jak czlowiek bez serca,kaput


(Cedar) #6

Marcinek1 , Zależy od typy uszkodzenia - np. lekko wykruszony rdzeń to też jest uszkodzenie a wiem, że komputery z takim procesorami pracują nawet kilka lat bez najmniejszych problemów, jednak wszystko zależy od zakresu tego wykruszenia i jego lokalizacji.

Przecież nie pytał się o sytuację gdy brak procesora tylko jego uszkodzenie, czyli Twoja wypowiedź jest błędna. Serce po zawale też jest uszkodzone a pracuje (zależy od zakresu i lokalizacji tego zawału) :wink:

PS. góral pisze się przez "Ó" :wink:


(Gural7) #7

no tak też miałem dawnego athlona xp 2800 miał lekko nadkruszony rdzeń i działa do dziś u kumpla,ale kolega wyżej pytał się co jest gdy procesor padnie ,to wiadomo cały komputer nie wstanie


(Gacek2 0tdi) #8

Najczęściej przedstawianą usterką jest ukruszenie rdzenia, a co jeżeli chodzi o procesor typu AMD 64 i odpowiedniki Intel'a które posiadają osłonę ?? Ukruszenie rdzenia to raczej trudna kwestia w tych przypadkach ( tak Mi się wydaje ). A co jeżeli procesor miał zgiętą nóżkę ?? Czy po jej wyprostowaniu będzie działał ok ?? I czy nie będzie problemu z jego wydajnością po upadku ?? Rożnie się może w życiu zdarzyć :slight_smile:


(Cedar) #9

Po upadku często nic się nie stanie bo w procesorze nie ma elementów ruchomych.

Zgięta nóżka - wiele wyprowadzeń jest zwielokrotnionych (np. zasilanie) i jeśli dobrze "trafisz" to nawet bez 1-2 doprowadzeń będzie działał identycznie a jak delikatnie wyprostujesz to przecież doprowadziłeś do stanu pierwotnego - problemu nie ma.