Po defragmentacji ubyło 9GB pamięci

Witam.

Po dwóch latach postanowiłem przeinstalować system. Zwiększyłem dysk C do 60GB. Poinstalowałem aktualizacje, programy i wszystko co jest mi potrzebne. Pousuwałem wszystkie punkty przywracania systemu wyczyściłem cclenerem,  TuneUp 10, i wolnego miejsca na dysku C zostało 30GB. Postanowiłem zrobić obraz dysku C na płycie. Zdefragmebtowałem dysk programem Deflagrer (od dawna go używam) i zginęło mi prawie 14Gb bo pokazywał mi wolnego miejsca 16Gb. Poprzeglądałem jeszcze wszystko

i udało mi się odzyskać jeszcze kilka GB i obecnie mam wolnego 20GB. Policzyłem wszystkie foldery i okazyje się, że zajętość jest na poziomie 32GB łącznie z plikiem wymiany. Czyli w/g rachunku brakuje ok 8GB, skoro wolnego miejsca jest 20Gb z 60Gb. Nie wiem gdzie szukać. System bez wirusów i innych robaków trojanów bo świerzo zainstalowany.

Bardzo proszę o jakieś sugestie i rady. Będę bardzo wdzięczny. Zaznaczam również że nie jestem znawcą.

Przeskanuj dysk za pomocą SpaceSniffer

Kliknij prawym na SpaceSniffer i wybierz Uruchom jako administrator.

C:\WINDOWS\SOFTWAREDISTRIBUTION\ DOWNLOAD

Rozmiar na dysku ?

Oczyszczanie systemowe (Restart) ?

Do

System Volume Information - punkty przywracania . CCLEANER lub Oczyszczanie systemowe - Więcej opcji .

Tak ale przecież jak wspomniałem opisując problem wyczyściłem między innymi i wszystkie punkty przywracania systemu bo po instalacji wszystkich programów było ich kilkanaście i przed defragmentacją dysku wolnego było 29,8Gb z 60Gb a właśnie po defragmentacji ta zmalała do 16Gb. I dlatego właśnie to jest dlamnie dziwne. I nie wiem co robić.

Dzięki za podpowiedzi czekam na więcej.

Nie wiem jak usuwałeś skoro masz 11GB punktów przywracania.

Aby usunąć wszystkie punkty przywracania

Można zmniejszyć miejsce przeznaczone na punkty przywracania:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/how-much-disk-space-does-system-restore-require

Jeszcze raz użyj spacesniffer i w menu Edit kliknij Configure i w okienku Geometry zaznacz Show unkown space on new views, to nad zaznaczonym Short items. Zamknij spacesniffer i ponownie otwórz, zaznacz C i wtedy pokaże Ci zajęte miejsca przez pliki i foldery, oraz pokaże obszar, jaki system zarezerwował. Każda aplikacja potrzebuje przestrzeni dyskowej.

Witam.

Moi drodzy wyjaśniło się o co w tym wszystkim chdziło.A mianowicie ja oczywiście wszystkich tych funkcji systemu używałem. Oczywiście ustawiałaem również ilość miejsca przydzielonego na punkty przywracania systemu i tam zawsze ustwiam na 1,2Gb. Jakimś cudem system sam ponownie mi to zmienił na te 11,2Gb. Nie spodziwałem się tego więc dlatego moje zdziwienie, i nie moc w rozwiązaniu. Przy okazji dowiedziałem się co to jest System Volume Information, że to jest własnie miejsce na punkty przywracania. Ponownie to zmieniłem. I jest ok. Dzięki za pomoc. Bo bym tak tkwił w nie wiedzy. Jeszce raz dzięki.

Pozdrawiam.