Po defragmentacji ubyło 9GB pamięci

(helios26) #1

Witam.

Po dwóch latach postanowiłem przeinstalować system. Zwiększyłem dysk C do 60GB. Poinstalowałem aktualizacje, programy i wszystko co jest mi potrzebne. Pousuwałem wszystkie punkty przywracania systemu wyczyściłem cclenerem,  TuneUp 10, i wolnego miejsca na dysku C zostało 30GB. Postanowiłem zrobić obraz dysku C na płycie. Zdefragmebtowałem dysk programem Deflagrer (od dawna go używam) i zginęło mi prawie 14Gb bo pokazywał mi wolnego miejsca 16Gb. Poprzeglądałem jeszcze wszystko

i udało mi się odzyskać jeszcze kilka GB i obecnie mam wolnego 20GB. Policzyłem wszystkie foldery i okazyje się, że zajętość jest na poziomie 32GB łącznie z plikiem wymiany. Czyli w/g rachunku brakuje ok 8GB, skoro wolnego miejsca jest 20Gb z 60Gb. Nie wiem gdzie szukać. System bez wirusów i innych robaków trojanów bo świerzo zainstalowany.

Bardzo proszę o jakieś sugestie i rady. Będę bardzo wdzięczny. Zaznaczam również że nie jestem znawcą.

(Atis) #2

Przeskanuj dysk za pomocą SpaceSniffer

Kliknij prawym na SpaceSniffer i wybierz Uruchom jako administrator.

(KAZDAN63) #3

C:\WINDOWS\SOFTWAREDISTRIBUTION\ DOWNLOAD

Rozmiar na dysku ?

Oczyszczanie systemowe (Restart) ?

(helios26) #4

Do

(KAZDAN63) #5

System Volume Information - punkty przywracania . CCLEANER lub Oczyszczanie systemowe - Więcej opcji .

(helios26) #6

Tak ale przecież jak wspomniałem opisując problem wyczyściłem między innymi i wszystkie punkty przywracania systemu bo po instalacji wszystkich programów było ich kilkanaście i przed defragmentacją dysku wolnego było 29,8Gb z 60Gb a właśnie po defragmentacji ta zmalała do 16Gb. I dlatego właśnie to jest dlamnie dziwne. I nie wiem co robić.

Dzięki za podpowiedzi czekam na więcej.

(Atis) #7

Nie wiem jak usuwałeś skoro masz 11GB punktów przywracania.

Aby usunąć wszystkie punkty przywracania

Można zmniejszyć miejsce przeznaczone na punkty przywracania:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/how-much-disk-space-does-system-restore-require

(Bogdan_G) #8

Jeszcze raz użyj spacesniffer i w menu Edit kliknij Configure i w okienku Geometry zaznacz Show unkown space on new views, to nad zaznaczonym Short items. Zamknij spacesniffer i ponownie otwórz, zaznacz C i wtedy pokaże Ci zajęte miejsca przez pliki i foldery, oraz pokaże obszar, jaki system zarezerwował. Każda aplikacja potrzebuje przestrzeni dyskowej.

(helios26) #9

Witam.

Moi drodzy wyjaśniło się o co w tym wszystkim chdziło.A mianowicie ja oczywiście wszystkich tych funkcji systemu używałem. Oczywiście ustawiałaem również ilość miejsca przydzielonego na punkty przywracania systemu i tam zawsze ustwiam na 1,2Gb. Jakimś cudem system sam ponownie mi to zmienił na te 11,2Gb. Nie spodziwałem się tego więc dlatego moje zdziwienie, i nie moc w rozwiązaniu. Przy okazji dowiedziałem się co to jest System Volume Information, że to jest własnie miejsce na punkty przywracania. Ponownie to zmieniłem. I jest ok. Dzięki za pomoc. Bo bym tak tkwił w nie wiedzy. Jeszce raz dzięki.

Pozdrawiam.