Po dodaniu nowego RAMU system nie chce się włączyć

Witam dzisiaj dokupiłem pamięci ram do swojego komputera. Miałem 4GB dokupiłem 8GB

 

Stare ramy: Kingstone KVR1333D3N9/2GB x2

Nowa kość: KVR1333D3N9/8GB

 

Czyli takie same jak stare, teoretycznie powinno wszystko działać, ale gdy wsadzę nową kość to system nie chce się do końca załadować

 

Moja płyta główna http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-h55-ud3h_13.html

 

Trzeba zrobić jakiś reset biosu? Jeśli tak to jak znaczy czytałem coś tylko, że w biosie load optimized defaults, ale jak to się robi to trzeba mieć wsadzoną nową kość czy na starych? Bo jak to klikałem i akceptowałem “Y” to nic się nie działo.

 

Proszę o pomoc ;/

Czekan

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

może wluz pierwszą osemke a resztę za nią

:smiley:

Podaj markę i model płyty bez tego nic nie możemy pomóc.

bartekchejman zrobiłem tak jak powiedziałeś i przy włączaniu komputera komputer zaczął szybko piszczeć.

Witaj.Kości 2x2gb włóż do niebieskich wejść a kość 8gb spróbuj do któregoś z białych ( spróbuj z oboma ).

W opisie płyty masz podane 4 gniazda dla RAM i max 16 giga .Prosty wniosek max dla gniazda to 4 giga co daje przy czterech gniazdach 16 giga

Jasieczek czyli wcale ten ram 8gb nie będzie działał?

Raczej nie. Zamień na dwa razy po 4 giga.