Po dołożeniu pamięci RAM działa tylko tryb awaryjny

Cześć,

Mam Vistę Home Premium. Do tej pory miałem 1GB RAMu, ale dokupiłem sobie jeszcze 2GB, więc teraz mam 3GB. Jednak mam problem, ponieważ system działa tylko w trybie awaryjnym. Jak wchodzę w Panel Sterowania -> System, to pokazuje, że mam 3GB pamięci, więc jest ok. Ale gdy próbuję włączyć Windowsa normalnie to się zawiesza. Na początku na ekranie powitalnym - To kółeczko obok napisu Zapraszamy przestało się kręcić i komputer przestał odpowiadać (czekałem około 10 minut). Po kilku restartach jednak przechodził ekran powitalny i po tym pojawił się kursor i szare tło. Wcześniej też tak miałem, ale po paru sekundach się robiło normalnie, a teraz się po prostu zawiesza. Co mam zrobić, żeby móc normalnie korzystać z komputera?

Podaj konfiguracje komputera - jaka płyta główna, procesor i dokładnie jakie to są moduły pamięci RAM?

To mój poprzedni temat, odnośnie kupna pamięci jak-sprawdzic-chipset-plyty-glownej-programie-everest-t426235.html#p2712918

Dodane 23.12.2010 (Cz) 16:24

Płyta główna - Asus A8NE-FM

Procesor - AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+ 2.01GHz

Dokupiona pamięć - Samsung 1GB DDR 400 MHz PC3200 (x2)

Dodane 23.12.2010 (Cz) 16:25

Sam mi powiedziałeś, że będzie działało.

Spróbój zrobić przywracanie systemu, może ono rozwiąże problem.

W trybie awaryjnym nie da rady.

Spróbuj tak: http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_ … a-114.html

Na Viście to nie działa.

Ach, nie zauważyłem, że to jest dział Vista. #-o Tutaj jest inaczej, musisz zabootować płytkę z Vistą, w pewnym momencie w lewym dolnym rogu będziesz miał opcję napraw komputer - kliknij w nią i tam będziesz miał przywracanie systemu. Jeżeli nie masz płytki z Vistą, tutaj masz obraz iso tego właśnie narzędzia: http://neosmart.net/blog/2008/windows-v … -download/

Niestety to nie działa. Ale pojawił mi się wybór systemu i przy moim dotychczasowym systemie pojawiło się “[debuger włączony]” i pojawiła się też druga Vista, przy której było napisane “(odzyskano)”, ale komputer się restartuje po załadowaniu tego systemu.

Dodane 26.12.2010 (N) 18:35

Aha, zapomniałem w ogóle napisać, że teraz to komp nawet z tą starą pamięcią nie działa.