Po dołożeniu ramu spadł współczynnik fps

Z góry przepraszam jeżeli nie te forum ale co do mojego problemu to nie jestem pewien jak go zakwalifikować.

Chodzi o to że wczoraj zainstalowałem nową kość ram HyperX ddr3 fury 8GB 1600MHz cl10, teraz mam 12GB ramu wszystko fajnie system wykrył wszystko się zgadza prócz fps w grach. Otóż fps w grach przy 4GB ramu miałem średnio od 110fps do 230 , teraz po dołączeniu tych 8GB mam zaledwie 70-89fps.

Proszę o wyjaśnienie mi co się mogło stać.

Windows 7 Professional
Copyright © 2009 Microsoft Corporation.Wszelkie prawa zastrzeżone.
Service Pack 1
Procesor: Intel® Core™ i5-4440 CPU @ 3.10 GHz
Zainstalowana pamięć (RAM): 12,00 GB (dostępne 11,9 GB)
Typ systemu: 64-bitowy system operacyjny
Karta graficzna: Nvidia Geforce GTX 960 Windforce ( 4GB od gigabyte z 3 wiatrakami )

link do płyty głównej: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h97-d3hrev_10

zasilacz Chieftec Model zasilacza - GPS-600A8

 

Sprawdź czy pamięci nie pracują na zanizonych taktowaniach. 

Napisz do jakich kości dokładałeś.

taktowania takie jak powinny być a kości to te same tylko że jedna 4GB a druga 8GB

 

Niby wszystko gra, jak jest z jedna kością 8GB ? 

Sprawdź jeszcze na jakim napięciu pracują , twój procesor wymaga 1.5V, ale przyznaję, że to wątły trop.

ok więc tak na samych 4Gb jest ok potem jak włożyłem same 8Gb to właśnie był ten problem

hymm a takie małe pytanie da się zaktualizować sterowniki od ramu czy coś podobnego? może to to

a prawie zapomniałbym napięcie jest ok 1.5V

Sprawdziłeś napięcie? . Możesz próbować aktualizacji biosu, jeżeli nie masz ostatniej wersji, coś podobnego to sterowniki chipsetu. Jeszcze raz: na samej kości 8GB napięcie? (w bios). Dobrze by było oprócz tego sprawdzić kość u kogoś znajomego. Bo biorąc pod uwagę, że spełniasz wszystkie wymagania do obsługi tej kości, chyba nominalnie jest na 1.5V, to pozostaje tylko felerna kość.   

ok dzwoniłem do znajomego powiedział żebym se zobaczył czy aktualizacji jakiś niema. Może być do tego slimdrivers?

Dobra pobrałem slimdrivers i znalazło 2 aktualizacje które już pobrałem i zainstalowałem.

Teraz sprawdzę czy będzie dobrze.

ok się okazało że chodziło tylko o sterowniki przed chwilą weszłem na lola i widzę poprawę  teraz mam 450-520 fps w chwili spawnu