Po formacie 200 aktualizacji i same błędy-niepowodzenia w instalowaniu

Zrobiłem format win7 sp1 z partycji recovery. Lap starszy. Windows update był włączony początkowo ale komp chodził jak muł, nie dało się używać. Więc teraz mam wyłączone automatyczne aktualizacje. Klikam sprawdź czy są dostępne, pokazuje 200 sztuk do zassania z wagą łączną 1giga więc klikam pobierz i zostawiam na noc. Rano przy okazji restartu kompa widzę na niebieskim tle napis “niepowodzenie cofam zmiany”. W historii na liście aktualizacji każda pozycja oprócz pierwszych 10ciu jest oznaczona “niepowodzenie”. I tak było przez 3 noce. To mam zostawiać kompa na noc dalej? Siedzieć przy kompie i instalować poprawki po jednej? Pliz help

No to instaluj po 20 aktualizacji i dojdziesz która jest problematyczna.

Jeżeli padło hasło “wycofywanie zmian” to na 99% problem spowodował SP1, jak kolega wyżej, proponuję instalować małymi paczkami, 10 do 20, niestety WU to najgorsza część instalacji OS…

Okay to jedziemy. A wyskoczył mi taki program WSUS Offline Update. Nie zaszkodzi? Denerwuje mnie to że wyszukiwanie aktualizacji trwa z 20 min jak nie więcej.

200 aktualizacji to (mniej-więcej) “normalna” liczba. Niepowodzenie większości aktualizacji świadczy o błędzie przy przywracaniu systemu- niepowodzeniem powinno zakończyć się ok 10 (w większości niepotrzebnych). Winna jest jedna z aktualizacji w SP1 (dla NET framework). Można to usunąć instalując fix-it ze strony Microsoftu. Oczywiście powody mogą też być bardziej prozaiczne, jak uszkodzony dysk, czy pamięć. Radzę jednak nie bawić się w naprawy i spróbować przywrócić system z partycji recovery jeszcze raz. Naprawa zajmuje znacznie więcej czasu i można zacząć ją robić dopiero, gdy powtórna reinstalacja zakończy się niepowodzeniem.