Po formacie dysku d dysk c nie startuje

Witam

Mam taki problem. Otóż w kompie mam dwa dyski twarde. Po sformatowaniu dysku d (od razu zaznaczam że nie pomyliłem się i nie sformatowałem dysku c) dysk c mi nie startuje. Na dysku d zainstalowałem teraz Windowsa i po uruchomieniu jest on widoczny jako dysk c (mój “prawidłowy” Windows jest teraz widoczny jako dysk d). W związku z tym mam teraz pytanie. Jak można zrobić żeby startował ten dysk? Jak w biosie przestawie na startowanie z D to po uruchomieniu kompa wykrywa wszystkie dyski, po czym zatrzymuje się na “weryfing DMI…” Próbowałem już odłączyć ten dysk który formatowałem ale nic to nie daje. Dalej zatrzymuje się na tej weryfikacji DMI. Może gdybym teraz z tego dysku na który zainstalowałem Windowsa w “Panelu sterowania/System/Zaawansowane/Uruchamianie i Odzyskiwanie/Ręczna edycja autostartu” i tam wpisał ręcznie startowanie z tego drugiego dysku? Teraz mój autostart wygląda następująco:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

tylko pytanie co dodać żeby to działało? I w ogóle czy dobrze myśle że to może pomóc? Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi bo troszke tutaj namieszałem…

Zdaje sie ze dysk z systemem ci siadl.

Pusc mu jakies testy albo od razu HDD Regeneratora

spróbuj przestawić litery recznie w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

kliknij na device dos c - zmień na dowolną, potem d zmień na c,

a nastepnie z dowolnej na d

oficjalna porada Microsoftu w wypadku takiej właśnie samoistnej

zmiany litery

wcześniej należy uruchomić regedt32, zaznaczyć podany klucz i

sprawdzić uprawnienia, natomiast samą zmian liter przeprowadzić

w regedit !!

uwaga - nie sprawdzałem, nie wiem czy podziała i jakie mogą być skutki!

Zmiana liter nic tu nie pomoże. Trochę namieszałeś instalując ten drugi system.

Zrób tak:

  • odepnij dysk z tą drugą instalacją systemu

  • uruchom system z CD instalacyjnego w trybie z wierszem poleceń (Command Prompt). Następnie wpisz polecenie fixboot. Jeśli to nie przyniesie rezultatu, użyj polecenia fixmbr. Jeśli obie operacje nie usuną problemów z uruchamianiem systemu - należy go przeinstalować.

Dysk na 100% jest dobry, bo da się do niego wejść przez Windowsa zainstalowanego na innym dysku…

no tak ale weź pod uwagę że mogło się MBR wysypać, wiem bo sam tak miałem z dyskiem

najlepiej weź dysk do kumpla i spróbuj u niego odpalic sam swój dysk

Jak to sobie wyobrażasz ?? :o

Spróbuj jak pisałem wcześniej - z konsoli odzyskiwania.

Wyobrazam sobie to tak że odpinam dysk i ide do kumpla.

Cóż w tym dziwnego???

Oczywiście, bo jak ma ruszyć system instalowany na jednym kompie i włożony razem z dyskiem na innym ??

Szanse są jak 1x10000, że wszystko będzie dobrze (albo jeszcze mniejsze) :slight_smile:

Tak się po prostu nie robi.

a nóż widelec kumpel będzie miał kompa na tym samym procku (Intel v AMD)

jakby plyta byla jeszcze na tym samym chipsecie tez by było milo

wchodzic trybem awaryjnym