Po formacie dysku F nie mogę uruchomić windowsa

Witam. Zrobiłam format o&o safe erase j teraz nie mogę wejść do Windowsa który byl na dysku ssd. A ja formatowalam drugi dysk hdd. Przy uruchamianiu pojawia si komunikat aby wybrać poprawne boot device. Nie wiem o co chodzi. Czy ktoś wie?

możesz pokazać jak wygląda ten " poprawne boot device" ? jeżeli dobrze rozumiem, to masz tam parę urządzeń zapewne, dysk hdd dysk ssd i nagrywarka jak ją masz, wybierz ssd i powinien się uruchomić, podaj specyfikacje komputera

Prawdopodobnie popełniłaś błąd w chwili instalowania systemu na dysku SSD, polegający na tym, że pozostawiłaś zamontowany i podłączony dysk HDD, który teraz sformatowałaś. W ten sposób usunęłaś niektóre pliki startowe, które system zainstalował na obu dyskach.

W istocie nie pozostaje nic innego, jak zainstalować od początku system na dysku SSD, po uprzednim odłączeniu wszystkich przewodów od dysku HDD. Należy go podłączyć dopiero po zainstalowaniu systemu na dysku SSD, wówczas w przyszłości nie będzie już takiego problemu z formatowaniem, lub nawet ewentualnym usunięciem dysku HDD.