Po formacie i zainstalowaniu sterow naped cd przestal czytac

Witam, zrobilem formata zainstalowalem sterowniki i wymusily uruchomienie ponownie komputera, gdy wlaczyl sie chcialem doinstalowac karte dzwiekowa i grafike lecz cd rom przestal mi czytac plyty? ;o otwieram go zamykam normalnie ale wczesniej jak wkladalem plyte to slychac bylo ze wyje a teraz tak sie zacina dziwnie, nie mam pojecia co robic bo komputer jest bezuzyteczny w tej sytuacji, zwracam sie do was o pomoc

dodam tylko ze w biosie przywracalem standardowe ustawienia i jest dalej to samo…

z gory dziekuje za wszystkie porady.

ps: jezeli ten temat jest w zlym dziale to prosze o przeniesienie bo nie wiedzialem gdzie to napisać

Witam.

Ustaw tryb pracy napędu jako DMA. Jeśli działa w PIO to może powodować problemy.

przestawione mialem na DMA ale nie pomoglo… ;/

Dodane 14.10.2010 (Cz) 14:01

ciekawy skrin

img839.imageshack.us/f/asaov.jpg/

mozliwe ze przez bios moze mi nie czytac?? bo ja jestem ciemny w nim a tak kilka rzeczy przestawilem przed formatem bo nie chcial mi czytac plyt przy uruchamianiu


troche po formacie nie wiem kiedy dokladnie ale wyskoczylo mi ze nie ma sterownikow do 2 rzeczy

http://img259.imageshack.us/img259/9620/asa2k.jpg

moze to przez to ? ;|

brakuje sterowników do płyty gł.

no tak ale jak je mam zainstalowac jak cd rom mi plyt nie czyta, teraz musze wrzucic plyte z windowsem i sterowniki a tu LIPA :frowning:

cos poprzestawiane mam w biosie ale nie dojde sam do tego, mam biosa ktory ma

DATE / AD cos tam tam jest LOAD BIOS DEFAULT / potem tez cos jest ramy itd / potem BOT / password / i na koncu idzie zapisac ustawienie aktualne biosa itd

ogolnie jest 6 albo 7 ramek w pasku w bot menu juz przestawialem na 1 miejscu cd na drugim samsung (dysk) a 3 i 4 to sa te same

a gdzie indziej juz wiecej nic nie przestawialem chyba ze przed formatem jak mi nie chcialo plyt czytac przy wlanczaniu kompa kumpel mi powiedzial ze mam disable dac wszystko i po formacie raz zadzialal a po restarcie juz nie

Dodane 14.10.2010 (Cz) 17:25

http://img176.imageshack.us/i/57248710.jpg/

jak juz wiesz jaką masz płytę główna to ściągnij wszystkie stery ze strony producenta. jak nie wiesz jak się dowiedzieć jaką masz płytę to zainstaluj sobie everesta albo siw

Dodane 14.10.2010 (Cz) 19:32

p.s. co niby masz mieć w bioesie przestawione jak chyba nic tam nie robiłeś? samo ci się przestawiło?

formatowanie dysku nic nie ma wspólnego z biosem!