Po formacie i zainstalowaniu sterow naped cd przestal czytac

(Oc2ko 90) #1

Witam, zrobilem formata zainstalowalem sterowniki i wymusily uruchomienie ponownie komputera, gdy wlaczyl sie chcialem doinstalowac karte dzwiekowa i grafike lecz cd rom przestal mi czytac plyty? ;o otwieram go zamykam normalnie ale wczesniej jak wkladalem plyte to slychac bylo ze wyje a teraz tak sie zacina dziwnie, nie mam pojecia co robic bo komputer jest bezuzyteczny w tej sytuacji, zwracam sie do was o pomoc

dodam tylko ze w biosie przywracalem standardowe ustawienia i jest dalej to samo...

z gory dziekuje za wszystkie porady.

ps: jezeli ten temat jest w zlym dziale to prosze o przeniesienie bo nie wiedzialem gdzie to napisać

(Witkacy75) #2

Witam.

Ustaw tryb pracy napędu jako DMA. Jeśli działa w PIO to może powodować problemy.

(Oc2ko 90) #3

przestawione mialem na DMA ale nie pomoglo.. ;/

-- Dodane 14.10.2010 (Cz) 14:01 --

ciekawy skrin

img839.imageshack.us/f/asaov.jpg/

mozliwe ze przez bios moze mi nie czytac?? bo ja jestem ciemny w nim a tak kilka rzeczy przestawilem przed formatem bo nie chcial mi czytac plyt przy uruchamianiu

troche po formacie nie wiem kiedy dokladnie ale wyskoczylo mi ze nie ma sterownikow do 2 rzeczy

moze to przez to ? ;|

(Chojinka) #4

brakuje sterowników do płyty gł.

(Oc2ko 90) #5

no tak ale jak je mam zainstalowac jak cd rom mi plyt nie czyta, teraz musze wrzucic plyte z windowsem i sterowniki a tu LIPA :frowning:

cos poprzestawiane mam w biosie ale nie dojde sam do tego, mam biosa ktory ma

DATE / AD cos tam tam jest LOAD BIOS DEFAULT / potem tez cos jest ramy itd / potem BOT / password / i na koncu idzie zapisac ustawienie aktualne biosa itd

ogolnie jest 6 albo 7 ramek w pasku w bot menu juz przestawialem na 1 miejscu cd na drugim samsung (dysk) a 3 i 4 to sa te same

a gdzie indziej juz wiecej nic nie przestawialem chyba ze przed formatem jak mi nie chcialo plyt czytac przy wlanczaniu kompa kumpel mi powiedzial ze mam disable dac wszystko i po formacie raz zadzialal a po restarcie juz nie

-- Dodane 14.10.2010 (Cz) 17:25 --

(Chojinka) #6

jak juz wiesz jaką masz płytę główna to ściągnij wszystkie stery ze strony producenta. jak nie wiesz jak się dowiedzieć jaką masz płytę to zainstaluj sobie everesta albo siw

-- Dodane 14.10.2010 (Cz) 19:32 --

p.s. co niby masz mieć w bioesie przestawione jak chyba nic tam nie robiłeś? samo ci się przestawiło?

formatowanie dysku nic nie ma wspólnego z biosem!