Po formacie komp sam sie resetuje (w losowych momentach)

5 dni temu zrobilem formata (w koncu od czasu do czasu trzeba), zainstalowalem Windowsa i niby wszystko pieknie ale… komp sie sam resetuje. W dowolnych momentach - raz jak czytam wiadomosci na onecie raz jak gram w PES’a.

System: Windows XP SP3

Procesor: AMD Athlon 64

Grafika: ATI Radeon HD 4670

Antywirus: Kaspersky Internet Security 2011

Temperatury:

Plyta glowna - 32 st

Procesor - 32 st

Aux - 17 st

Samsung HD160JJ - 32 st

Co zrobic by komp sie nie resetowal?

Jaką masz temperature na MCP (mostek północny)? :slight_smile: I zobacz czy się wiatrak na karcie graficznej kręci.

Sprawdź pamięć RAM programem Memtest86

Wszystkie wiatraki sie kreca.

Memtest nic nie wykryl (0 errors).

Memtestem to se można sprawdzać. Nieraz testowałem uszkodzoną pamięć i nic nie wykazywało.

Wymień pastę pomiędzy prockiem i radiatorem, na chipsetach też bym to zrobił i karcie graficznej. I jeszcze sprawdź zasilacz może zaczyna zdychać. Szczególnie tak jest z tymi “super tanimi”.

Mój komputer >> właściwości >> zakładka Zaawansowane >> Uruchamianie i odzyskiwanie (ustawienia) >> odznacz “Automatycznie uruchom ponownie”. Trochę nie chce mi się wierzyć, że jest to problem sprzętowy, no bo w końcu formatowanie to operacja przeprowadzana na dysku a nie grzebanie w sposób fizyczny we wnętrzu komputera, tym bardziej, że jak się domyślam przed formatowaniem wszystko działało.

Pytanie czy zainstalowałeś najnowsze sterowniki sprzętu (ze strony producenta), czy też te, które były przed formatowaniem ?

excel223dw , po mojemu zdycha Ci PSU…

Podgląd zdarzeń i popatrz co nie jest tak jak powinno

bo na razie bujacie w chmurach

:slight_smile:

Jak masz mierniki to zmierz napięcia.