Po formacie komputera nie czyta karty sieciowej

Komputer mam nowy i to już drugi przypadek gdy po formacie w ogóle nie czyta mi karty sieciowej. Poprzednim razem byłem w naprawie na gwarancji i mi powgrywali jakieś rzeczy któych ja nie mam. Czy to przez sterowniki i czy da się pobrać idealne? Modelu karty sieciowej nie potrafię podać, bo żaden program go nie wykrywa

Bardzo prawdopodobne, że brakuje sterowników. Pobierz i zainstaluj AIDA64 http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extr … 22112.html i sprawdź model płyty głównej :slight_smile:

Podaj identyfikator sprzętu.

Znajdziesz go w menadżerze urządzeń. Klikni prawym myszy na karcie sieciowej (u ciebie będzie to Kontroler Ethernet lub kontroler Sieci - jak masz oba to podaj oba) i wybierz właściwości. Potem zakładka “szczegóły” i w polu “Właściwości” wybierz “identyfikator sprzętu”

podaj ten identyfikator (nie pomyl się przy przepisywaniu). Wygląda on mniej więcej tak:

PCI\VEN_14E4&DEV_170C&SUBSYS_01F11028&REV_02

Podaj również jaki zainstalowałeś system operacyjny.

jeżeli znasz model płyty głównej to nie będzie problemu - wchodzisz na stronę producenta płyty i tam, jak już będziesz miał swój model płyty głównej,

to masz pliki do pobrania i raczej powinny być najbardziej aktualne sterowniki do karty sieciowej które mogą twój problem rozwiązać.

To moja płyta główna: GIGABYTE GA-G31M-ES2L Intel G31 Socket 775

Znalazłem na stronie gigabyte.com 4 pliki, ale nie wiem który będzie odpowiedni.

Co do odpowiedzi ak6 to zobaczę to później lub jutro, bo jestem na komputerze znajomego.

A system mam XP

podaj jeszcze rev.

Na tych płytach montowane były dwie rożne karty sieciowe w zależności od wersji.

Lub podaj identyfikator, o którym pisałem wcześniej.

Mam napisane 4 identyfikatory sprzętu, ale myślę, że ten wystarczy: PCI\VEN_1969&DEV_1063&SUBSYS_E0001458&REV_CO.

Tak, to wystarczy. Masz kartę Atheros, czyli tą, która była montowana w (rev. 2.x)

Proszę sterowniki

Dzięki ak6 za sterownik internet już działa :slight_smile:

I dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

Witam,

mam podobny problem, komputer nie widzi karty sieciowej po formacie i nie mogę znaleźć sterowników. Identyfikator sprzętu dla kontroler Ethernet: PCI/VEN_10DE&DEV_0760&SUBSYS_82F21043&REV_A2, Windows XP a płyta głowna Asus M3N78 SE

marta457 ,

wejdź na tą stronę, wybierz na samej górze OS (czyli WinXP), wejdź w zakładkę Chipset i ściągnij paczkę sterowników z pozycji pierwszej - razem 531,06 MB

Jak pierwszy link nie pomoże to zainstaluj te sterowniki

Cześć. Mam podobny problem, szukałem sterowników ale nic nieznalazłem. Identyfikator sprzętu dla kontroler Ethernet: PCI_8086&DEV_1503&SUBSYS_11B71734&REV_04

Jaki system operacyjny i wersja?

Witam mam podobny probm laptop nie widzi karty sieciowej PCI\VEN_14E4&DEV_4318&SUBSYS_03121468&REV_02 SYSTEM OPERACYJNY WINDOWS XP HOME EDITION Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC