Po formacie nie moge nic instalować

Witam forumowiczów.
Mam świeżo po formacie dysk.System XP z SP2.Problem polega na tym że nie mogę nic zainstalować.Nawet javy ani nawet flash playera.Wszystkie sterowniki zainstalowałem z płytki.Sprawa wygląda tak,pobieram coś,np avire,klikam pobierz i pobiera.Zapisuje gdzieś np na Pulpicie.Potem klikam prawym na ten plik z avirą i wybieram Otwórz.Nic sie nie dzieje.Żadnego instalatora instalacji,nic.Nie wiem już co mam robić i proszę o pomoc.W panelu sterowania widzę że jestem administratorem komputera i tak jest,nie ma innego konta.

No minimum to teraz XP z SP3.

A dlaczego robiłeś ponowną instalację?

Sterowniki do płyty głównej masz wgrane? wszystko sprawne?

Czasami brak reakcji oznacza, że plik jest zablokowany.

Kliknij prawym/ właściowości/ odblokuj.

Przykład z internetu:

Foramata robiłem bo i tak był trzeba było.
Sterowniki są wszystkie jakie miałem na płytkach z kupnem kompa.

No to na początek aktualizacja systemu do SP3.

sensu DZIĘKI o to chodziło,nie przyszło mi to do głowy,odblokowałem i pobiera.Ale jak ustawić żeby od razu pobierało zamiast klikać za każdym razem odblokuj?
Mam mozille i chrome,w mozilce np po pobraniu klikam w strzałke ta ikonke u góry przeglądarki i otwiera sie okienko pobranego pliku.Jak kliknę nic sie nie dzieje,musze wejść w folder pobierania i tam wtedy instaluje

Nie wiem. To dotyczy tylko wybranych instalatorów, z czasem instaluje się już coraz mniej rzeczy, więc nie przeszkadza to po jakimś czasie.

To znowu ja :frowning: mam problem z instalacją Skype’a.Instaluje mi i restartuje mi nagle komp.Cały czas w koło tak robi,to samo z instalacją kamerki Logitech.Jest postęp instalacji i wywala,restart.Już mnie zaczyna głowa boleć od tego kosmosu … :frowning:

Oczywiście SP3 zainstalowany?

Tak

Jeśli masz w miarę znośny sprzęt, to na poważnie rozważyłbym na twoim miejscu przesiadkę na Windows 7, lub jeżeli sprzęt nie wyrobi, ale używasz go tylko do sieci, skejpa itp, to jakiś lekki Linux.
XP od 3 lat nie jest wspierany i jest dziurawy jak sito, dodatkowo nie zainstalujesz już na nim żadnej z większych przeglądarek i coraz więcej producentów oprogramowania olewa ten system.

Teraz instalowałem avire,po skonczeniu instalacji avira sie nawet nie uruchomiła a juz częste restarty.Usunąłem w awaryjnym.

Jaką masz wersję internet explorer?

Pokaż na wypadek zrzut ekranu z http://crystalmark.info/redirect.php?product=CrystalDiskInfoInstaller

Stara wersja windows installera też powoduje problemu z instalacją na XP.
To najbardziej przydatny post na DP. Z tego posta uruchamiamy bezpośredni odnośnik.


Chwała Emmersowi :smiley: